Grad medali dla SP 1 w Lublińcu

Ogromny sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Lublińca na Finałach Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w czwórboju i trójboju lekkoatletycznym. Nasi chłopcy po 12 latach ponownie zdobyli drużynowo tytuł mistrzowski w czwórboju LA i uzyskali awans do finału krajowego, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Ostródzie.

Indywidualnie tytuł mistrzyni Śląska zdobyła Jagoda Bochenek, poprawiając kilkudziesięcioletnie już rekordy szkoły w punktacji ogólnej czwórboju i w biegu na 600 metrów. Dziewczęta klas 6 zdobyły drużynowo brązowy medal w czwórboju. Dzień wcześniej brązowy medal wywalczyły młodsze koleżanki w trójboju LA. Indywidualnie Sandra Bazan również zajęła 3 miejsce w punktacji trójbojowej. Młodsi chłopcy zajęli w trójboju wysokie 6 miejsce.

Opiekunem zespołów chłopców był Henryk Ślęzak, a zespołów dziewcząt Krzysztof Bala.