Dni Otwarte Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego

Wójewószki Ośrodek Adopcyjny - filia w Częstochowie zaprasza na Dni Otwarte 6 czerwca 2019 r. w godzinach od 9:00 do 19:00

Myślisz o adopcji dziecka? Chcesz wiedzieć jak długo trwa cały proces? Nie wiesz jakie wymogi trzeba spełnić, aby adoptować dziecko? Spotkania odbywać się będą w siedzibie ośrodka przy ul. Sobieskiego 17b w Częstochowie.

Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny Filia w Częstochowie mieści się w Częstochowie przy ul. Jana III Sobieskiego 17B w tym roku obchodzi 20 – lecie działalności.

W tym czasie udało nam się…
Setki przeszkolonych kandydatów na rodziców adopcyjnych i zastępczych (których do końca 2011 r. ośrodek również szkolił i kwalifikował). Setki dzieci (ok. 400), dla których udało się znaleźć nową rodzinę. Każdy rok oznacza dla nas możliwość pozyskania kochającej rodziny dla porzuconego dzieci.
O Nas
Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny Filia w Częstochowie prowadzi działalność diagnostyczno-konsultacyjną, której celem jest pozyskiwanie, szkolenie i kwalifikowanie osób zgłaszających gotowość przysposobienia dziecka.
Naszym podstawowym działaniem jest zapewnienie opieki zastępczej dzieciom (z uregulowaną sytuacją prawną), które tej opieki potrzebują, poprzez znalezienie im rodziny adopcyjnej.
Ponadto do naszych zadań należy:
• pozyskiwanie kandydatów na rodziny adopcyjne
• szkolenie kandydatów na rodziny adopcyjne
• opieka i wsparcie pedagogiczno – psychologiczne dla dzieci i rodziców adopcyjnych
• opieka i wsparcie pedagogiczno – psychologiczne dla kobiet ciężarnych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej

Pomoc dla kobiet w ciąży.
Jeśli kobieta jest w nieoczekiwanej ciąży i nie wie czy będzie mogła wychowywać dzieckoj:
• Możesz zgłosić się do Ośrodka Adopcyjnego, jeszcze w trakcie ciąży.
Otrzymasz wsparcie i pomoc psychologiczno - pedagogiczną. Wraz z pracownikami Ośrodka będziesz miała czas, aby zastanowić się nad swoją sytuacją życiową i rozważyć możliwości wyjścia z sytuacji, w której się znalazłaś.
• Możesz po porodzie w szpitalu skontaktować się z Ośrodkiem Adopcyjnym.

tagi:
2019-05-31 10:43:13

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x