Dron DJI - półprofesjonalny sprzęt filmowy i fotograficzny

Dron DJI - półprofesjonalny sprzęt filmowy i fotograficzny

04.06.2019 12:09
Czytanie treści strony dostępne

Kiedy kilka lat temu, moda na drony zaczęła przybierać na sile, spora część takiego sprzętu była importowana z Chin. To właśnie z tego kraju, pochodzi jeden z największych i najbardziej lubianych producentów dronów, założona w 2006 roku firma DJI. Ich produkty początkowo różniły się głównie wymiarami oraz możliwą długością lotu, jednak po paru latach zaczęli oni być jedną z najbardziej innowacyjnych firm.

Dziś, na swoi  koncie DJI ma kilka naprawdę solidnych patentów, a wytrzymałości ich rozkładanych dronów nie udało się do tej pory przebić nikomu. Ogromny rozwój w kierunku niezawodności, łatwości sterowania oraz stabilizacji sprawił, że to właśnie drony DJI są uważane za najlepszy w swojej kategorii sprzęt do filmów i fotografii. W kwestii optyki, pracują oni z dużymi firmami, sami skupiają się na awionice. 

Mnogość opcji, łatwość obsługi.

Warto na początek powiedzieć, że w pełni profesjonalne drony foto/video, to warte kilkaset tysięcy złotych, kilkukilogramowe, wytwarzane na zamówienie urządzenia. Firma DJI po prostu w żaden sposób nie szuka swojej opcji do zaistnienia na rynku. Stąd też, ich drony rozpatrywać należy tylko w kategoriach sprzętu półprofesjonalnego. 

Najpopularniejsze, są modele Mavic, Spark oraz Phantom. Wszystkie należą do segmentu małych dronów, oraz są wyposażone w kamery 4k. Dwa pierwsze, są składane, przez co znacznie łatwiejsze w przenoszeniu. Jednak Mavic jest dodatkowo wzmocniony, przez co jest cięższy, co przekłada się na gorszy czas lotu. Posiada on jednak dużą zaletę, jaką jest lepsze radzenie sobie w złych warunkach, posiada również lepszą stabilizację obrazu. Phantom, jest lżejszy od swoich braci, posiada również aparat z najlepszą optyką. Dzięki temu, że nie jest składany, jest nieco sztywniejszy, co pozwala na stabilniejsze ujęcia.

Małe drony są ciche, stosunkowo tanie oraz łatwe w obsłudze. Często wykorzystane są na różnych wydarzenia okolicznościowych oraz filmach reklamowych. Są też cenione za łatwość i szybkość naprawy (jeżeli nie uszkodzimy żadnego z elementów elektronicznych, to wymiana uszkodzonej części powinna zająć kilka minut). 

Gdy wymagania rosną

W swojej ofercie, DJI posiada również drony Matrice 200 oraz Matrice 600 a także legendarnego w pewnych kręgach Inspire. Wszystkie one są znacznie cięższe i droższe od wymienionych wyżej, jednak są one przeznaczone dla fotografów i filmowców o większych wymaganiach. Są one wyposażone w pełni profesjonalną stabilizację obrazu. Ich solidna konstrukcja oraz osłona baterii, pozwala na używanie ich w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Jednak najbardziej, są cenione za wysokiej klasy czujniki. Umożliwiają one bezkolizyjne śledzenie obiektu, powrót i samodzielne lądowanie, a nawet super stabilne zawiśnięcie w powietrzu (nawet przy występującym wietrze). Sprawna obsługa takiego drona wymaga jednak wielu miesięcy praktyki na mniejszych urządzeniach. Ze względu na swoją wielkość i masę, nie wybaczają one błędów, a spore, twarde skrzydła mogą być niebezpieczne, gdy znajdą się w rękach osoby o małych umiejętnościach.  

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu