Seniorzy STB Energii Lubliniec jadą Mistrzostwa Świata w Badmintonie!

Seniorzy STB Energii Lubliniec jadą Mistrzostwa Świata w Badmintonie!

4 czerwca 2019, godz. 18:16
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Udostępnij: Kopiuj link

Sezon sportowy 2018/2019 był dla zawodników STB Energii szczególny, bowiem o możliwości startu i reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Seniorów w Badmintonie ( które to odbędą się 4 – 11 sierpnia 2019 Katowice, Spodek) decydowało zdobycie medalu w swojej kategorii wiekowej na Mistrzostwach Polski Seniorów Częstochowa 31 maja – 2 czerwca 2019.

 

W związku z tym badmintoniści w całej Polsce intensywnie trenowali i prawie 300 przedstawicieli tego pięknego olimpijskiego sportu wzięło udział w rywalizacji o medale Mistrzostw Polski na hali Arena w Częstochowie.

Klub STB Energię Lubliniec reprezentowało siedmiu zawodników:

Danuta Foryta, Barbara Jaskólska, Iwona Ostrowska, Sonia Wachowska, Wojciech Borzęcki, Grzegorz Pradela i Andrzej Turowski .

Mistrzostwa rozpoczęły się w piątek rano, gra toczyła się na ośmiu kortach. Losowanie nie dla wszystkich zawodników było korzystne, niektórzy w grupie trafili od razu na turniejowe ”jedynki”. Wyniki można było śledzić bezpośrednio na platformie Tournament Software Badminton.

Organizacja , przeprowadzenie mistrzostw stało na najwyższym poziomie ( oj ręka zaczęła drżeć i stres się pojawiał gdy nazwisko zawodnika i wynik każdej akcji wyświetlany był na ogromnym telebimie).

Emocje towarzyszyły zawodnikom STB Energii Lubliniec do niedzieli, bowiem wtedy rozegrane zostały spotkania decydujące o zdobyciu medalu lub o jego kolorze.

Na zdjęciu pięciu medalistów Mistrzostw Polski Seniorów w Badmintonie – jednocześnie reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie:

Wojciech Borzęcki – medal srebrny w deblu ( z Przemysław Grześkowiak) i medal brązowy w grze pojedynczej

Sonia Wachowska – złoty medal w deblu ( z Danuta Foryta)

Barbara Jaskólska – srebrny medal w deblu ( z Danuta Maciejewska – Korbel)

Danuta Foryta – medal złoty w debla ( z Sonia Wachowska ) i medal brązowy w grze mieszanej ( z Grzegorz Pradela)

Grzegorz Pradela - brązowy medal w grze mieszanej ( z Danuta Foryta )

Zawodnicy zdobyli medale w swoich kategoriach wiekowych, w badmintonie kategorie kolejne kategorie co pięć lat.

Mistrzostwa Świata Seniorów 2019 mają zgromadzić około 3 000 zawodników z całego świata, rozgrywane będą na 29 kortach w hali widowiskowo sportowej Spodek w Katowicach. Mistrzostwa Świata Seniorów będą rozgrywane w poszczególnych kategoriach wiekowych od kategorii +35 do kategorii 70+.

Gratulujemy medali i trzymamy kciuki za Mistrzostwa Świata !!!

Galeria: Seniorzy STB Energii Lubliniec zdobywając medale na Mistrzostwach Polski równocześnie otrzymali kwalifikację na Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie !

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu