Gala koncertowa z okazji Święta Weterana

Gala koncertowa z okazji Święta Weterana

07.06.2019 8:56
nadesłane JWK, foto: Mirosław Cyryl Wojtowicz
Czytanie treści strony dostępne

Artyści Klubu JWK przygotowali koncert z okazji Ogólnopolskich Obchodów Święta Weterana Misji Poza Granicami Kraju. To święto wszystkich żołnierzy jacy pełnili, bądź pełnią swoją służbę na misjach zagranicznych. W związku z tym, że wielu żołnierzy Wojsk Specjalnych nosi miano kombatanta to artyści Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z wielką przyjemnością uczcili występami często swoich ojców czy braci - bohaterów dzisiejszych czasów. 

Gala odbyła się w Krakowie na pięknej Pałacowej Sali Klubu Wojsk Specjalnych. Emilia Jaworska zaprezentowała teatr tańca, pt.: „Misja Córka” opowiadający o dziecku tęskniącym za ojcem, który służy gdzieś bardzo daleko na misji. To odniesienie do wielu córek czy żon. Następnie Martynka Górniak z Aleksandrą Szraucner zaprezentowały fragment spektaklu „Dzieci Ireny”, z którym lublinieccy artyści dostali się do ścisłego finału Festiwalu Piosenki i Tańca Wojska Polskiego Kołobrzeg 2019 i już w połowie czerwca będą reprezentować Wojska Specjalne walcząc o laur zwycięstwa. Na zakończenie gali teatr tańca Żabka wystawił nagrodzony tytułem laureata I stopnia spektakl, pt.: „List” – opowieść o małych bohaterach okresu II Wojny Światowej- Harcerskiej Poczcie Polowej, bohaterskich dzieciach, które ramię w ramię z żołnierzami, wprawdzie bez karabinu, walczyli o wolny kraj. Owacje na stojąco i łzy wzruszenia oficerów obecnych na gali to najwyższe podziękowanie jakiego mogli doświadczyć tancerze z Klubu JWK. Przed młodymi artystami kolejne wyzwania, kolejne koncerty i emocje i za to wszystko trzymamy kciuki.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu