Co wyróżnia okna PCV?

Co wyróżnia okna PCV?

12.06.2019 11:39
Czytanie treści strony dostępne

Okna plastikowe mają długą listę zalet, za które są cenione zarówno przez konsumentów indywidualnych, jak i tych biznesowych. Od lat profile tego rodzaju pozostają w Polsce zdecydowanym numerem jeden. Okna PCV to produkty wytrzymałe, solidne, proste w montażu, a przy tym niedrogie i łatwo dostępne.

Okna PCV w budownictwie jednorodzinnym

Nieliczni polscy konsumenci pozwalają sobie na wyposażenie domu w okna aluminiowe. Stanowią one co prawda dowód postępu technologicznego poczynionego przez branżę, ale pozostają sporą inwestycją. Nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić. Wielu takiej opcji w ogóle nie rozważa, ponieważ dostrzegają korzyści płynące z zastosowania okna PCV. W domach jednorodzinnych są one szczególnie wskazane z uwagi na przystępną cenę i wysoką jakość.

Już podczas wybierania modeli plastikowych kupujący odczuwa spore ułatwienie. W ofercie producentów od ręki dostępne są standardowe okna PCV, a na życzenie klienta firmy te są gotowe zrealizować nawet nietypowe projekty. Wszechstronność kształtów jest możliwa do zaoferowania z uwagi na plastyczność zastosowanego materiału.

Kolejną zaletą pozostaje szansa wykorzystania szyb o znacznych rozmiarach. Okna PCV są solidniejsze od tych drewnianych. Między innymi dlatego tak dobrze wpisują się w współczesne budownictwo. Przeszklenia o typowych rozmiarach i kształtach stosuje się w domach tradycyjnych, natomiast w tych o bardziej nowoczesnej bryle idealnie odnajdują się okna PCV w formie koła, trójkąta czy rombu. Z perspektywy przeciętnej rodziny znaczenie ma niski koszt zakupu stolarki okiennej.

W budowlanym budżecie stanowi ona jeden z większych wydatków, więc inwestorzy doceniają szansę jego zmniejszenia. Na oszczędności mogą zresztą liczyć także w przyszłości. Okna PCV nie potrzebuję impregnowania ani czyszczenia konkretnymi specyfikami. Świetnie natomiast znoszą różne warunki atmosferyczne, przez co służą nawet kilka dekad.

Klienci biznesowi doceniają okna plastikowe

Wymienione powyżej zalety okien PCV doceniają nie tylko klienci prywatni, ale także przedsiębiorcy. Chętnie witają oni możliwość wyposażenia biurowca czy hali produkcyjnej w wytrzymałą stolarkę okienną, która dodatkowo jest prosta w utrzymaniu i nie kosztuje majątku.

- Klienci biznesowi coraz częściej zwracają uwagę także na kwestie ekologii. Ma ona ogromne znaczenie w kreowaniu firmowego wizerunku. A jednym z jej kluczowych elementów pozostaje wykorzystanie materiałów budowlanych i wykończeniowych, nienaruszających równowagi środowiskowej - podkreśla przedstawiciel producenta okien Hensfort.

Zastosowanie nowoczesnych technologii produkcji oraz realizacja przemyślanych projektów mają na celu uczynienie budynków wyposażonych w okna PCV bardziej energooszczędnymi. Minimalizowanie strat ciepła to najważniejszy cel, jaki unijni prawodawcy stawiają współczesnym firmom z branży. Wielu producentów nie czeka jednak na wprowadzenie zaostrzonych przepisów. O swoich klientów dbają z własnej inicjatywy, czego przejawem jest oferowanie okien PCV o niższym współczynniku przenikania ciepła oraz większej przepuszczalności energii słonecznej.

Wybierając stolarkę okienną dla firmy, warto stawiać na modele gwarantujące obniżenie poziomu hałasu we wnętrzach. To czynnik istotny zwłaszcza w budynkach zlokalizowanych w centrach dużych miast i w pomieszczeniach znajdujących się w pobliżu hal produkcyjnych. Pochylając się nad takimi detalami, przedsiębiorca tworzy przyjazne warunki pracy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu