Niszczycielskie oddziaływanie słońca, czyli jak dbać o lakier samochodowy w lecie

Niszczycielskie oddziaływanie słońca, czyli jak dbać o lakier samochodowy w lecie

18.06.2019 8:13
Czytanie treści strony dostępne

Samochodowa powłoka lakiernicza ma ciężki żywot bez względu na porę roku oraz warunki w niej panujące. Zwłaszcza latem oddziałuje na nią ogromna ilość negatywnych czynników, które powoli, lecz sukcesywnie niszczą powłokę lakierniczą. A wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad i trików, aby skutecznie chronić i pielęgnować lakier w sezonie letnim.

Deszcz, słońca i wszelkie zanieczyszczenia

Największym wrogiem powłoki lakierniczej w lecie jest bez wątpienia słońce, a raczej promienie ultrafioletowe, które powoduje blednięcie oraz matowienie lakieru. Do tego dochodzą jeszcze m.in. opady atmosferyczne (deszcz, grad), brud, kurz czy też ptasie odchody, które bezpowrotnie niszczą lakier samochodowy.

Woskowanie

Skuteczne zabezpieczenie powłoki lakierniczej nie wymaga jakichś skomplikowanych czynności. Przede wszystkim należy zadbać o systematyczne mycie samochodu oraz zaopatrzyć się w wysokiej jakości wosk w sklepie z częściami do samochodów iParts.pl. Te dwa podstawowe zabiegi są w stanie zapewnić odpowiednią ochronę karoserii w lecie przed słońcem, wilgocią, a także organicznymi i nieorganicznymi zanieczyszczeniami.

Wosk samochodowy to obecnie jeden z najskuteczniejszych i najczęściej wybieranych przez kierowców środków do impregnacji lakieru samochodowego. Działa on niczym parasol ochronny przed promieniami słonecznymi, zabezpieczając lakier przed przeniknięciem ich przez warstwę farby i osłabieniem jej pigmentu. Zastosowanie profesjonalnego wosku to również doskonała ochrona karoserii przed wilgocią i brudem, a także świetny sposób na nadanie autu wysokiego połysku. Pamiętajmy, że dobry wosk samochodowy powinien posiadać w swoim składzie dwa podstawowe składniki: polimery oraz filtry UVradzi ekspert w sklepie internetowym iParts.pl.

Najpierw odpowiednie mycie

Aby zabezpieczenie karoserii woskiem mogło być skuteczne, należy przede wszystkim skrupulatnie umyć samochód w odpowiedni sposób. W sezonie letnim auto powinno być poddawane myciu maksymalnie co 2-3 tygodnie. Co ważne, powinno się zrezygnować z wszelkich myjni bezdotykowych, oferujących mycie samochodu z wykorzystaniem wody pod bardzo dużym ciśnieniem. Takie bezinwazyjne oczyszczanie samochodu może doprowadzić do uszkodzenia powłoki lakierniczej i powstania w niej mikro pęknięć, które z czasem staną się coraz bardziej dostrzegalne.

Bezpieczniejszą metodą czyszczenia auta jest jego ręczne mycie z wykorzystaniem produktów z mikrofibry oraz odpowiednich preparatów czyszczących. Ważne jednak, aby tego typu środki zapewniały odpowiednią ochronę lakieru i nie uszkadzały go podczas mycia. Dobry preparat czyszczący w sklepie z częściami do samochodów iParts.pl zagwarantuje pełną ochronę karoserii samochodowej, zabezpieczając ją m.in. przed blaknięciem na skutek oddziaływania promieni UV.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu