Dni Lublińca 2019: niedziela, zespół KULT

Dni Lublińca 2019: niedziela, zespół KULT

18.06.2019 8:50
MDK Lubliniec, foto: własne
Czytanie treści strony dostępne

Dni Lublińca 2019 przeszłu już do historii. Na scenie w amfiteatrze w niedzielę wystąpili: Kabaret Moherowe Berety, Teatr po Pracy, zespół ShaleyesH oraz zespół Kult. Zobaczcie fotoreportaż z tego dnia.

Od rana nad Lublińcem kłębiły się deszczowe chmury. Na szczęście tym razem sprawdziło się przysłowie „z dużej chmury, mały deszcz”! Popadało tylko trochę, a kałuże i tak szybko wyschły. W amfiteatrze wkrótce zrobiło się kolorowo od balonów – dzieci bawiły się na Wyspie Przygód!

Jako pierwsze na scenie tego dnia pojawiły się dostojne panie z Kabaretu Moherowe Berety. Opowiedziały o życiu – relacjach damsko-męskich, hodowaniu kur i życiu na wsi. Długo rozbawiały lubliniecką publiczność do łez, a nowe wersje hitów „Waterloo” czy „Aserehe” porwały nawet do wspólnego tańca.

Na scenie pojawił się również Teatr po Pracy - zaprezentował w amfiteatrze artystyczną interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej w recitalu „Słodkie rodzynki/gorzkie migdały”.

Przy ShaleyesH rozpoczęliśmy rockowe szaleństwo tego wieczoru. Gitarowe brzmienia, moc perkusji i charakterystyczny wokal Michała Gasza rozgrzały publiczność. Ale to KULT sprawił, że lubliniecki amfiteatr po raz kolejny został wypełniony po brzegi. Legenda polskiej sceny alternatywnej przyciągnęła fanów.

Kazik z zespołem dali 2,5 godzinny koncert. Kiedy ze sceny popłynęły pierwsze dźwięki „Oni chcą Ciebie” – wszyscy wiedzieli, że to będzie prawdziwa muzyczna uczta. „Arahja”, „Maria ma syna”, „Brooklyńska rada żydów”, „Lewe lewe loff” – to tylko niektóre piosenki, które usłyszała (i zaśpiewała) publiczność zgromadzona tego wieczoru w amfiteatrze. Wspólne wykonane „Hej czy nie wiecie” można było usłyszeć pewnie i na lublinieckim rynku. Po koncercie publiczność długo wywoływała zespół „na bis”. Warto jednak było czekać, by razem z Kultem zaśpiewać „Na głowie kwietny ma wianek, w ręku zielony badylek…”.

tekst MDK Lubliniec,

foto: Hanna Bukalska i Mateusz Zawadka

Galeria: Dni Lublińca 2019: niedziela, zespół KULT

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu