Reklama Lubliniec Info

Policyjny dozór i zakaz zbliżania

Na wniosek lublinieckich policjantów Prokurator Rejonowy w Lublińcu zastosował wobec zatrzymanego 40-letniego mieszkańca gminy Ciasna środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania się do swojego brata. Wcześniej mężczyzna kierował pod adresem brata groźby pozbawienia życia. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 12 czerwca br. w godzinach wieczornych, kiedy to lublinieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, iż w jednej z miejscowości na terenie gminy Ciasna, na terenie posesji miło dojść do awantury i szarpaniny pomiędzy dwoma braćmi. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że w trakcie awantury pomiędzy braćmi, jeden z nich, 40-letni mieszkaniec gminy Ciasna wyciągnął nóż i groził drugiemu pozbawieniem życia. Następnie mężczyzna wsiadł do swojego pojazdu i oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci po dokonaniu wstępnych ustaleń przystąpili do poszukiwania czarnego VW Passata, którego zatrzymali jeszcze na terenie gminy Ciasna. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 40-latek prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promile alkoholu. Dodatkowo decyzją administracyjną kierujący miał cofnięte uprawnienia do kierowania, pojazd którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał polisy OC, a tablice rejestracyjne pochodziły z innego pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego pojazd odholowano na policyjny parking.

tagi: Ciasna
2019-06-18 09:13:10 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x