Trzy brązowe medale lublinieckich badmintonistek na Mistrzostwach Polski

18.06.2019 19:11
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Lublinieckie badmintonistki przywiozły trzy brązowe medale z Mistrzostw Polski. Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie, Piotrków Trybunalski  14-16 czerwca 2019, okazały się bardzo udane dla lublinieckich badmintonistów. W kategorii Młodzieżowiec wystartował Jędrzej Wachowski, w kategorii junior Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska – wszyscy reprezentowali lubliniecki klub STB Energię Lubliniec oraz Aleksandra Ptak ( kategoria młodzieżowiec), obecnie w barwach ABRM Lublin.

Mistrzostwa zakończyły się trzema brązowymi medalami dla lublinieckich badmintonistek .

Agnieszka Foryta zdobyła brązowy medal w mikście ( w parze z Nestor Gabrysiak Kometa Sianów , trener Robert Kowalczyk) oraz brązowy medal w deblu ( w parze z Aleksandra Pająk Orlicz Suchedniów, trener Aleksandra Dąbczyńska).

Ogromne podziękowania dla Pawła Lenkiewicza, pod którego okiem Agnieszka trenowała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku.

Z brązowym medalem w mikście w kategorii Młodzieżowiec wróciła z Mistrzostw również Aleksandra Ptak ( w parze z Tymoteusz Malik Stal Nowa Dęba).

Hania Szymańska była bardzo blisko sprawienia ogromnej niespodzianki – do strefy medalowej w grze pojedynczej zabrakło naprawdę niewiele…. Pierwszy pewnie wygrany set rozbudził apetyty.

Hania zarówno w singlu jak i deblu ( w parze z Beata Mycek Stal Nowa Dęba) uplasowała się na V miejscu Mistrzostw Polski Juniorów.

Jak zawsze na imprezach mistrzowskich było dużo emocji, stresu… Wszyscy zawodnicy są na bardzo wysokim poziomie sportowym – wśród uczestników medaliści Mistrzostw Europy .. Tu każdy punkt, każda wygrana akcja jest na wagę późniejszego medalu. Najbardziej nerwowe bywają końcówki trzysetowych meczów..

Gratulacje dla zawodników za reprezentowanie Klubu STB Energia, miasta Lublińca i wzbogacenia kolekcji medali Mistrzostw Polski.

Galeria: Trzy brązowe medale lublinieckich badmintonistek na Mistrzostwach Polski

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu