Zmiany w wywozie śmieci od 1 lipca

Do końca czerwca obowiązuje dotychczasowa umowa na wywóz odpadów komunalnych pomiędzy Urzędem Miasta a Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania sp. z o.o. z Jaworzna. Od 1 lipca za wywóz śmieci odpowiedzialna będzie PZOM STRACH Spółka z o.o. Spółka Komandytowa z Konopisk. W związku z nową umową nastąpiły zmiany w odbiorze śmieci.

Od 1 lipca mieszkańcy Lublińca muszą liczyć się ze zmianami w odbiorze śmieci. Harmonogram wywozu śmieci zmieszanych i żółtych worków/koszy (plastik, metal) pozostaje bez zmian tj. co dwa tygodnie.

Jeśli chodzi o odbiór niebieskich (papier) i zielonych (szkło) worków/koszy to ich odbiór zostanie ograniczony do jednego w miesiącu. Firma będzie odbierała te frakcje w pierwszym wywozie w miesiącu kalendarzowym. Nie ma limitu oddawania worków, jednakże mieszkańcy będą zmuszeni magazynować śmieci u siebie przez miesiąc, a nie przez dwa tygodnie jak to było dotychczas.

Kolejna zmiana to odpady biodegradowalne (worek/kosz brązowy). Tutaj firma odbierze tylko jednej worek/kosz na wywóz, czyli została ograniczona liczba przyjętych śmieci do dwóch w miesiącu. Nadmiar odpadów biodegradowalnych będzie można oddać do PSZOK bezpłatnie, jednakże transport we własnym zakresie.

Mieszkańcy już otrzymują w skrzynkach pocztowych informacje o nowym sposobie odbioru odpadów komunalnych z posesji. Szczegółowy harmonogram pojawi się również u nas w zakładce informatora dla mieszkańca Lublińca.

/aktualizacja 25.06.2019 r. godz. 7:56

Zmiany dotyczą również Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Od lipca obsługiwać go będzie FCC Sp. z o.o. przy ul. Przemysłowej 5 (nowa lokalizacja). W związku z powyższym nowy numer kontaktowy: 602403227. Godziny otwarcia bez zmian.

tagi: lubliniec, śmieci, odpady komunalne
2019-06-24 11:21:49 Lublniec.Info

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
antypis 2019-06-27, 17:53:24

Do -ss-widać że mam rację,słońce rozpaliło cię do białości,noś czapeczkę

  Zgłoś komentarz

ss 2019-06-26, 06:45:14

do antypis
widze że w każdym temacie pasuje ci ,, antypis,, - masz coś z głową, Na tym poście wypowiadamy się o śmieciach i w tym wypadku pasuje do do Ciebie jak ulał ! !

  Zgłoś komentarz

Rys 2019-06-25, 21:28:31

Dziesiątki worków
Mam nieco inne zadnie w tym temacie, od lat obserwuję jak moi sąsiedzi każdorazowo wystawiają kilkanaście a czasami kilkadziesiąt brązowych śmierdzących worów z jednej posesji. A płacimy wszyscy - to musi drogo kosztować. Ja osobiście stosuję inne od dziesiątek lat znane rozwiązania np. kompostownik. Nauczyli nas złej i nieekologicznej praktyki, z którą rozstajemy się z takim bólem jakby ze skóry obdzierali. - A słonce grzeje już do 40 stopni a jak wiatr przywieje to będziemy mieli powtórkę z dramatu w 2008r, i po naszych pięknych posesjach.

  Zgłoś komentarz

antypis 2019-06-25, 19:34:43

Dlaczego wszyscy narzekają ,przecież w wyborach większość wybrała -dobrą zmianę- państwo socjalne jest bardzo kosztowne,a to wszystko kosztem tych najbiedniejszych!

  Zgłoś komentarz

Zniesmaczona 2019-06-25, 15:06:01

Wywóz BIO
A co mają zrobić starsi ludzie, którzy nie mają samochodów .....na rowerze mają to wozić przez pół soboty ? Albo wynająć samochód i zapłacić ? A może dać do "łapy" Panu, który odbiera ? Przy ostatnim odbiorze Pan mi powiedział, że ostatni raz odbierają wszystko, a od nowego miesiąca tylko 1 worek. Za pozostałe po 5 zł od worka do ręki. Mam nadzieję, że to był tylko żart ?:(

  Zgłoś komentarz

wkurzony 2019-06-25, 09:16:13

SKANDAL
Może Państwo z UM zrezygnują z swoich uposażeń które notabene sami sobie przyznali z naszych podatków , wtedy starczy dla STRACHA na wywóz odpadów biodegradowalnyc. I co z osobami starszymi , które nie maja możliwości dowozu. Co za thebile w tym UM. SKANDAL !!!!

  Zgłoś komentarz

mieszkaniec 2019-06-25, 08:23:41

akurat oglądałem na żywo sesję rady miasta jak omawiali ten temat i jeden taki siwy co już powinien dawno w domu na bujanym fotelu z kotem na kolanach siedzieć mówił że on wywoził worki brązowe osobiście do PSZOKu i nie widzi problemu.. no tak kur... jak to było dobrowolne to nikt nie wywoził! Ja też byłem może ze 5 razy z worami z trawą na PSZOKu i ZERO ludzi, bo kto głupi sam wiezie te śmierdzące wory?! A teraz? będzie to przymus więc kolejki będą kilometrowe. Na tej radzie mówili że w Lcu jest 3300 domów, niech każdy w sobote (bo jest wolne, w tygodniu ludzie kur... pracują!) postanowi wywieźć wory - 3300 aut na placyku za hogerem z jedną, wąską drogą dojazdową i przejazdem zamkniętym na 10 minut! co 15 minut! Burmistrzu, pora zmykać ze sceny! Osobiście ci te wory pod dom przywioze!

  Zgłoś komentarz

alex 2019-06-25, 07:39:04

Pan Burmistrz i Pani Vice sie już wypalili.
Czas na zmiany widać,ze maj a mieszkańców w 4 literach . Protestujemy na takie rozwiązania . Gdzie konsultacje , czemu nie pytaliscie mieszkańców o zdanie . Czy nadal będzie trzeba wywozić trawe do lasu i nałaki ? Mechanizmy musza być takie aby zapewnić mieszkańcom płacącym podatki ( niemałe) możliwości. WSTYD !!!!!

  Zgłoś komentarz

Alina 2019-06-24, 23:06:04

?
A co będzie jak wszyscy mniej więcej w tym samym czasie będą chcieli wywieźć trawę do punktu, np. w sobotę o 9.00 ? Miasto się zakorkuje ;)

  Zgłoś komentarz

Nikt ważny. 2019-06-24, 22:44:44

STRAJK STRAJK STRAJK !!!
Proponuje protest !!! nie płacić rachunków za śmiecie, a wszystkie brązowe worki zostawiać pod urzędem miejskim na tych kwiatkach ! W weekendy straż miejska ma wolne więc i tak nic nie zrobi nikomu. Nie dosyć, że kosi się miejskie pasy drogowe bo są pozarastane w …, to jeszcze takie limity wymyślają :/

  Zgłoś komentarz

Pokaż wcześniejsze komentarze

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x