Zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców

W trakcie przeprowadzonych w dniu wczorajszym działań pn. „Alkohol” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Wśród zatrzymanych był również kierowca posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy amatorzy jazdy na tzw. "podwójnym gazie" staną teraz przed sądem.

Lublinieccy Policjanci w trakcie wczorajszych działań, w różnych miejscach powiatu lublinieckiego przeprowadzali badania stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Krótko po godzinie 5 w Herbach na ulicy Sportowej zatrzymano 36-letniego kierującego Fordem, u którego urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało blisko 1 promil. Również w Herbach wpadł 51-letni kierujący VW Polo, który prowadził swój pojazd będąc w stanie po użyciu alkoholu. Obaj mężczyźni już stracili prawa jazdy, a dodatkowo czeka ich rozprawa sądowa.
Przed sądem stanie również 27-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, który w dniu wczorajszym, w Woźnikach kierował ciągnikiem rolniczym mając ponad 2,5 promila. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiadał aktualny, wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ostatnim nietrzeźwym kierującym zatrzymanym wczoraj po południu był 23-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, który na terenie Lublińca prowadził Audi znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywna, natomiast kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

tagi:
2019-06-25 08:49:00 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x