II Piknik Rodzinny na Śląskim, czyli wielkie granie… dla każdego

II Piknik Rodzinny na Śląskim, czyli wielkie granie… dla każdego

27.06.2019 12:54
Czytanie treści strony dostępne

Stadion Śląski to miejsce wyjątkowe i symboliczne. Na jego murawie występowały największe gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej. Ty także możesz tu zagrać! Śląski Związek Piłki Nożnej i Stadion Śląski zapraszają na II Piknik Rodzinny na Śląskim. Otwarcie bram nastąpi w sobotę, 29 czerwca o godz.12.00. Wstęp na imprezę jest wolny!

Na murawę Śląskiego zapraszamy od godz. 13.15, wtedy bowiem ruszy „Talentiada”, czyli rozgrywki pod nazwą „Mama, Tata i ja” dla drużyn składających się z minimum dwóch pokoleń. Zespoły do udziału w rozgrywkach mogą się zgłaszać:
– poprzez formularz zgłoszeniowy: http://www.slzpn.katowice.pl/slaski/zpn/aktualnosci/3299/ii-piknik-rodzinny-na-slaskim-czyli-wielkie-granie-dla-kazdego
lub
- na miejscu w biurze zawodów,
w następujących składach:
– dwie osoby dorosłe oraz jedno dziecko (rozgrywki 3×3),
– dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci (rozgrywki 4×4),
– dwie osoby dorosłe oraz troje dzieci (rozgrywki 5×5).
Rozgrywki odbywać się będą na mini boiskach wydzielonych na płycie głównej Stadionu Śląskiego o wymiarach:
– 20 m x 12 m dla rozgrywek 3 vs 3,
– 34 m x 20 m dla rozgrywek 4 vs 4 i 5 vs 5.
Mecze rozgrywane będą co 20 minut, a czas jednego spotkania wynosić będzie 15 minut.
O godz. 16.15 rozpocznie się mecz pokazowy: Gwiazdy Ślonskiego Fusbala (Oldboje Śląskiego ZPN) – Team Silesia (Reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego i Stadionu Śląskiego).
A poza tym, przez cały czas trwania pikniku dostępne będą atrakcje dla dzieci:
– miasteczko piłkarskie,
– dmuchańce,
– strefa malucha,
a dla dorosłych namiot mistrza.
Kolejną atrakcją będzie „Piłkarskie Miasteczko” dla dzieci do 15 roku życia, wyłącznie za pisemną zgodą rodziców. W ramach rywalizacji na mobilnym boisku przeprowadzone zostaną następujące konkurencje:
- czas reakcji,
- slalom z piłką,
- tor przeszkód,
- żonglerka,
- strzał do celu.
Dla każdej z grup wiekowych (skrzat, żak, orlik, młodzik, trampkarz) zostanie opracowana odrębna klasyfikacja na podstawie wyników uzyskanych przez poszczególnych uczestników, a najlepsze osoby otrzymają nagrody.

Niecodzienne emocje towarzyszyć będą także rywalizacji żaczków, czyli dzieci urodzonych w latach 2010/2011. Reprezentacje U8 Podokręgów: Bielsko-Biała, Skoczów, Tychy i Żywiec oraz Bytom, Racibórz, Rybnik i Zabrze zmierzą się w meczach, których wyniki… nie zostaną odnotowane. Najważniejszy jest bowiem udział i radość z gry, za którą reprezentanci zostaną uhonorowani podczas ceremonii dekoracji. Nie zabraknie także dobrej muzyki oraz konkursów i zabaw w okolicach sceny, o godz. 18.30 przy bramie nr 4 rozpocznie się koncert Piotra Herdziny.

Partnerami imprezy są: Polski Związek Piłki Nożnej, Miasteczko Piłkarskie i Interhall, a patronat medialny sprawują: TVP Katowice, Dziennik Zachodni, portal NaszeMiasto, Radio Silesia oraz portal Łączy nas piłka.

Uwaga! WSZYSTKIE ATRAKCJE DLA UCZESTNIKÓW SĄ BEZPŁATNE – WSTĘP WOLNY – ZAPRASZAMY!

Projekt dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu