Jak tanio wypożyczyć samochód na weekendowy wyjazd z przyjaciółmi do Szczecina?

Jak tanio wypożyczyć samochód na weekendowy wyjazd z przyjaciółmi do Szczecina?

28.06.2019 9:26
Czytanie treści strony dostępne

Szczecin obfituje w atrakcje turystyczne. Wybierając się na weekend do tej części kraju, warto wynająć samochód, dzięki któremu można wygodnie poruszać się zarówno po samym mieście, jak i jego okolicach.

Gdzie wypożyczyć auto?

Przyjeżdżając do Szczecina z przyjaciółmi, możemy spędzać czas aktywnie, gdyż miejsc wartych odwiedzenia jest tu mnóstwo. Potrzebny jest do tego pojazd, by nie być zależnym od komunikacji publicznej i móc swobodnie podróżować. Wypożyczalnia samochodów w Szczecinie to najlepszy wybór, jeżeli szukamy niedrogiego, lecz komfortowego auta. Warto wybrać wypożyczalnię, która nie pobiera kaucji za wynajem. Dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy na wakacyjne wojaże. Lepiej nie decydować się na ofertę wynajmu z limitem kilometrów – mogłoby się okazać, że koszt wynajmu będzie większy, niż się spodziewaliśmy.

Jak tanio wypożyczyć samochód?

Wypożyczając auto, należy uważnie przeczytać umowę. Powinna być jasna i dokładnie określać cenę wynajmu. Całkowity koszt powinien być znany jeszcze przed podpisaniem umowy. Należy także dokładnie obejrzeć auto, a wszystkie jego wady zgłosić do spisywanego przy odbiorze protokołu, by uniknąć konieczności płacenia za ich usunięcie. Wypożyczony pojazd oddajemy w identycznym stanie, w jakim go odebraliśmy. Za sprzątanie czy tankowanie będziemy musieli dopłacić.

Wyjazd za granicę autem z wypożyczalni

Jeżeli wpadniemy na pomysł, by wybrać się za granicę, musimy o tym poinformować wypożyczalnię – nawet gdyby miała to być tylko kilkugodzinna wyprawa. Z pewnością zgoda na wyjazd zostanie nam udzielona. Brak zezwolenia wypożyczalni jest równoznaczny ze złamaniem warunków umowy, co grozi naliczeniem kary. Warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie pojazdu może nie być wystarczające, gdy na terenie np. Niemiec zdarzy nam się stłuczka czy awaria. W takim przypadku wszystkie koszty będziemy musieli pokryć sami. Więcej na ten temat mówi artykuł: „Czy wynajmując samochód z wypożyczalni w Szczecinie, można przekraczać granicę?”.

Wypożyczenie samochodu to świetny sposób na weekendowe podróżowanie z przyjaciółmi po mieście i jego okolicach. Aby nie ponosić dodatkowych, nieplanowanych kosztów, należy przestrzegać warunków umowy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu