W Kochcicach powstanie przystanek kolejowy

Kochcice – nowy przystanek między Lublińcem a Kluczborkiem, zwiększy się dostępność do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotują perony. Gmina zorganizuje węzeł przesiadkowy i parking.

Z myślą o pasażerach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudują nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca na linii Lubliniec – Kluczbork. Koło obecnego posterunku odstępowego Kochcice będą dwa oświetlone perony. Zostaną wyposażone w wiaty, ławki oraz tablice informacyjne i nagłośnienie. Powstaną też dojścia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na przystanku.
Obecnie przygotowywany jest projekt. W 2020 r. po zakończeniu budowy, pociągi regionalne między Lublińcem a Kluczborkiem będą się zatrzymywały w Kochcicach. Z dostępu do podróży koleją skorzystają mieszkańcy Kochcic i Glinicy. W sąsiedztwie przystanku gmina Kochanowice zapewni miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe oraz zadaszone stojaki rowerowe. Wartość zadania to prawie 2 mln złotych. Przystanek zostanie wybudowany do końca w 2020 r.

tagi:
2019-06-28 10:57:45

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
poseł 2019-06-30, 11:04:06

2 tor na Opole
Kiedy zbudują drugi tor bezkolizyjny przez Lubliniec w kierunku Opola?

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x