Artyści z Klubu JWK na Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

Kołobrzeg zdobyty. W dniach 13-16 czerwca na deskach Kołobrzeskiego Centrum Kultury odbył się XXI Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego 2019 pod nazwą „Dzieci dla Pokoju” . Artyści z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów wywalczyli tytuł Laureata I Stopnia oraz nagrodę specjalną Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, dalej nagrodę specjalną Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Macieja Jabłońskiego jak i nagrodę Młodzieżowej Rady Artystycznej.

 Tego roku do ścisłego finału, z ponad 100 wojskowych ośrodków kultury w szranki konkursu stanęło 45 wojskowych ośrodków kultury a do ścisłego finału dostało się 16 spektakli z całego kraju. W szranki artystyczne wraz z lubliniecką młodzieżą stanęli artyści min. ze Szczecina, Warszawy, Brzegu, Przemyśla, Rzeszowa Gdyni czy Kołobrzegu. Cztery dni artystycznych działań o zabarwieniu patriotycznym, z nastawieniem na rocznice, jakie w tym roku obchodzi nasz kraj, zakończone zostały Galą Festiwalową z ogłoszeniem wyników, tak oczekiwanych przez wszystkich uczestników festiwalu. I stało się. Owacje na stojąco i I miejsce dla Spektaklu : „Dzieci Ireny” w wykonaniu artystów z Klubu JWK w Lublińcu. 30 minutowy spektakl opowiada o Irenie Sendlerowej i dzieciach przez nią ratowanych z Getta. W stylu iście Hollywood lublinieccy klubowicze przedstawili emocje, czas i dramaturgię tamtego czasu – czasu II Wojny Światowej i heroicznej walki o każde życie. Poprzez taniec śpiew, ruch sceniczny i teatr, młodzież i dzieci poznają historię swojego kraju, często tragiczną, ale jak ważną dla ich pokolenia. To podstawowa rola i cel jaki przyświeca Klubowi JWK w jego działaniach. Kołobrzeg zdobyty a teraz przed klubowiczami kolejne wyzwania. We wrześniu koncert dla kombatantów i weteranów w Warszawie. Wszystkim artystom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne udane festiwale i koncerty.

tagi:
2019-06-28 11:15:07 nadesłane JWK, foto: Krzysztof Grymulek

Galeria: Artyści z Klubu JWK na Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Jerry 2019-07-14, 13:02:59

Artyści z Klubu JWK
Brawo!!!

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x