Sterowniki LED w inteligentnym domu – możliwości aranżacji oświetleniem w pełnej palecie kolorów, czyli Zamel Extralife

Sterowniki LED w inteligentnym domu – możliwości aranżacji oświetleniem w pełnej palecie kolorów, czyli Zamel Extralife

15.07.2019 8:31
Czytanie treści strony dostępne

Poszukując energooszczędnych rozwiązań, które jednocześnie zapewniają większy komfort użytkowania domu, trafiamy na pojęcie inteligentnego oświetlenia. Brzmi ono bardzo groźnie, ale jest niezwykle przyjazne i to zarówno dla użytkownika, jak i dla naszych rachunków za energię elektryczną. Oświetleniem możemy zdalnie sterować aplikacją lub za pomocą pilota, a dzięki sterownikom LED dowolnie wybrać kolor oświetlenia z szerokiej palety barw.

Inteligentne oświetlenie smart domu

Sterując manualnie oświetleniem, nie zdajemy sobie często sprawy z tego, jak dużo popełniamy błędów i jak wiele potrafi nas to kosztować. Pozostawienie światła w holu, na tarasie czy na schodach prowadzi do kumulowania straconych kilowatów, a odczujemy to dopiero po otrzymaniu rachunków. Inteligentne oświetlenie w dużym stopniu rozwiązuje ten problem, a dzięki rozplanowanym czujnikom oświetli daną część domu tylko wtedy, kiedy tam przebywamy. Nie musimy pamiętać o włączeniu i wyłączeniu światła – zaprogramowany system zrobi to za nas. Rozwiązanie takie jest bardzo wygodne, o czym przeczytamy w artykule: „Inteligentne oświetlenie LED – komfort w niskiej cenie”.

Feria barw oświetlenia LED

Dotychczas nasz kontakt z oświetleniem LED opierał się na wyborze ciepłej lub zimnej barwy światła dostępnych w marketach żarówek. Inteligentne systemy to odległa galaktyka w porównaniu do ubogiej wersji zwykłych LEDów. Aby w pełni cieszyć się możliwościami barwnej konfiguracji oświetlenia, warto zapoznać się z ofertą polskiego producenta systemu Zamel Extralife, dostępną w zakładce inteligentne oświetlenie - zamel.com. Do systemu, który zainstalujemy w domu, dobrać musimy odpowiednie oprawy oraz wygodny w obsłudze pilot. Pozwala to na kompleksowe sterowanie światłem w każdym punkcie naszego inteligentnego domu.

Aranżacje oświetlenia smart domu

Oświetlenie domu nie musi być nudne i monotonne. Można oczywiście urozmaicać je ciekawymi abażurami, instalować żarówki z ciepłym światłem, bądź instalować włączniki ze ściemniaczami. Chcąc jednak mieć pełną kontrolę nad oświetleniem, najlepiej zdecydować się i wyposażyć dom w jego inteligentny system. Dzięki temu, dobierając według gustu włączniki i sterowniki, można określić, jakie światło będzie nam towarzyszyć podczas posiłku, jakie w trakcie oglądania wieczornego kina, a jakie podczas relaksu z książką w ręku. Każde z nich, mimo wykorzystania tych samych punktów świetlnych, będzie inaczej aranżować nam wnętrze, dając różne barwy i odmienne natężenie. Wszystko to za pomocą jednego pilota, którym zarządzać będziemy sceną świetlną w domu.

Lampy i abażury nadają wnętrzom charakter, a ponadto stanowią świetne uzupełnienie wybranego przez nas stylu aranżacji wnętrza. Natomiast komfort użytkowania oraz ergonomię i ekonomię zapewnią nam inteligentne systemy oświetlenia LED. Nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, aby obydwa te rozwiązania połączyć i nawet w rustykalnym domu drewnianym posiadać rzeczy piękne i użyteczne razem, pod jednym dachem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu