Aktywne lato seniorów

Aktywne lato seniorów

18.07.2019 10:45
MOPS Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Okres lata, to czas kiedy Dom Dziennego Pobytu „Klub Seniora” i Stowarzyszenie ‘Złote Lata” przygotowują dla lublinieckich seniorów ciekawą ofertę aktywnego spędzania czasu w połączeniu z wyjazdami edukacyjnymi, terapeutyczno-rehabilitacyjnymi czy ciekawymi warsztatami realizowanymi w interesujących miejscach naszego regionu. Realizowany obecnie projekt „Senior w kręgu kultury śląskiej – warsztaty edukacyjne” dofinansowany przez Miasto Lubliniec pogłębia wiedzę seniorów w zakresie kultury górniczej łącznie ze zwiedzaniem Muzeum Śląskiego w Katowicach i kopalni Guido w Zabrzu.

Stowarzyszenie „Złote Lata” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu otrzymało dofinansowanie ze środków Zarządu Województwa Śląskiego na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego - „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym”. W ramach pozyskanych środków zostanie zrealizowany projekt terapeutyczno-edukacyjny „Senior pełen życia”, którego głównym celem jest utrzymanie w aktywności osób w wieku senioralnym. Skierowany jest on do osób szczególnie narażonych na wystąpienie zaburzeń prowadzących do zahamowania lub ograniczenia aktywności fizycznej i intelektualnej. Projekt obejmuje 3-dniowy wyjazd edukacyjno-rekreacyjny i udział w wyjazdowych warsztatach z psychologiem, gerontopedagogiem i pielęgniarką oraz miejscowe warsztaty z treningu umysłowego przy czynnym udziale lublinieckiej młodzieży. Na realizację zadania Stowarzyszenie pozyskało 17 000 złotych.

Ponadto lublinieckie Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w formie małego grantu z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na realizację zadania „Wyjazd edukacyjny - Senior w kręgu kultury górniczej”. Zadanie to ma na celu poznanie dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska, w ramach jednodniowego wyjazdu edukacyjnego do Sztolni „Królowa Luiza” w Zabrzu.

Galeria: Aktywne lato 2019 seniorów

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu