Wyprawa Akcja Ratunkowa – Ostatnie Okrążenie II

Wyprawa Akcja Ratunkowa – Ostatnie Okrążenie II

19.07.2019 12:56
Marcin Szuścik
Czytanie treści strony dostępne

Już tylko dni pozostały do XIII Wyprawy Niniwa Team. Oczywiście jak w latach poprzednich można spodziewać się nowości organizacyjnych. Jak będzie wyglądała tegoroczna wyprawa?  

W poniedziałek 29 lipca rozpocznie się wyprawa rowerowa NINIWA Team 2019. Tego dnia, przy Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku o 5.00 odbędzie się Msza święta pożegnalna, o 6.00 śniadanie i o 7.00 wyjazd.

Wyprawa Akcja Ratunkowa – Ostatnie Okrążenie II
To trzynasta wyprawa NINIWA Team. Działająca od 2007 roku grupa była już w 54 krajach świata i pod względem kilometrów przejechała Ziemię dookoła. Zasięg wypraw NINIWA Team'u jest ogromny – najdalsza Syberia (ponad 8000 km na wschód), a także zdobyte: południowy (Gibraltar), zachodni (Cabo da Rocha) i północny (Nordkapp) kraniec Europy.

W tym roku dwie grupy będą podróżowały w dwóch różnych kierunkach Rowerzyści udadzą się w ostatnią wyprawę po Europie. Celem rowerzystów jest zdobycie ostatnich trzech nieodwiedzonych przez NINIWA Team krajów, czyli Mołdawii, San Marino i Danii. Rowerzyści w 6 tygodni pokonają 5 500 km, zataczając pętlę.

Grupa piechurów uda się autobusem do Rumunii, w okolice miejscowości Sybin, skąd pieszo uda się nad Morze Czarne. Do
pokonania 550 km. Dodatkowo piechurzy wrócą w niecodzienny sposób – autostopem!

Trwa także akcja „Together – wyprawy z wiarą”, czyli odświeżona formuła wypraw ze wspólną intencją, o podobnym charakterze, ale o różnym sposobie podróżowania (rower, pieszo, kajak…).

Intencja:
W tym roku NINIWA Team, w ramach Akcji Ratunkowej modlić się będzie za Europę!

Termin:
Wyprawa rowerowa – 29.07–7.09.2019 r.
Wyprawa piesza – 20.08–14.09.2019 r.

Po powrocie z wyprawy
zostanie wydana książka opisująca codziennie rowerowe zmagania.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu