Reklama Lubliniec Info

Wózki podnośnikowe elektryczne – zalety pojazdów bez silników spalinowych

Elektryczne wózki podnośnikowe zdobywają coraz więcej zwolenników. Trudno się temu dziwić – napęd elektryczny zapewnia brak emisji szkodliwych substancji, a także cichszą pracę. Czy jednak mimo to warto zdecydować się na urządzenia bez niezawodnych silników spalinowych?

Czy wózki podnośnikowe elektryczne mają niższą wydajność od wózków z silnikami spalinowymi?

Wśród wielu przedsiębiorców pokutuje przekonanie, że pojazdy z silnikami spalinowymi są lepsze i wydajniejsze. Z pewnością nie można zarzucić im efektywności oraz uniwersalności, gdyż doskonale radzą sobie w pracy na terenach zewnętrznych w różnych warunkach atmosferycznych. Okazuje się jednak, że wózki podnośnikowe elektryczne w niczym nie ustępują spalinowym krewnym. Główne parametry pojazdów elektrycznych, które powinny decydować o wyborze, maksymalna siła nośności i wysokość podnoszenia, w zależności od modelu mogą być identyczne z parametrami pojazdów spalinowych. Elektryczne wózki mogą przenosić nawet do 8 ton obciążenia, co czyni je zupełnie uniwersalnymi urządzeniami. Zarówno wózki spalinowe, jak i elektryczne dostępne są w wielu wariantach – np. z kabinami frontalnymi lub bocznymi. Pewnym mitem jest także przekonanie o krótkiej możliwości pracy pojazdów elektrycznych. Dobre wózki podnośnikowe z napędem elektrycznym mogą pracować na jednej baterii nawet przez 8 godzin. Po tym okresie wystarczy błyskawicznie zmienić baterię na tę, która jest już naładowana. Warto zauważyć, że 8 godzin to standardowy czas jednej zmiany brygadowej w magazynie.

Przeznaczenie wózków podnośnikowych elektrycznych

Wózki podnośnikowe służą przede wszystkim do poziomego i pionowego transportowania towarów z jednego miejsca do drugiego. Ułatwiają intralogistykę magazynową i zwiększają efektywność pracy. W przeciwieństwie do wózków manualnych pojazdy takie są również bardzo wygodne dla pracowników, a ich obsługa jest wręcz intuicyjna. Jedną z podstawowych zalet urządzeń wyposażonych w silniki elektryczne jest jednak inna cecha. Wózki elektryczne doskonale nadają się do pracy w chłodniach i we wszystkich magazynach, w których praca polega na styczności z towarami żywnościowymi. Obcowanie z nimi wymaga zapewnienia specjalnych warunków, ponieważ żywność nie może być poddawana kontaktowi ze spalinami, wytwarzanymi przez wózki z napędem niskoprężnym, wysokoprężnym czy zasilanymi LPG. Oprócz tego wózki elektryczne są najcichszymi pojazdami, dzięki czemu zwiększa się komfort pracy w magazynie.

tagi:
2019-07-24 09:07:31

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x