Jakie są zalety jednorazowych kreacji, a jakie długich kampanii reklamowych?

Jakie są zalety jednorazowych kreacji, a jakie długich kampanii reklamowych?

25.07.2019 8:31
Czytanie treści strony dostępne

Kreacja reklamowa zazwyczaj ma formę baneru lub spotu, emitowanego na witrynie internetowej, czy też portalach społecznościowych. Działania marketingowe korzystają natomiast z różnych przekazów mediowych i kanałów komunikacyjnych. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, dlatego warto wiedzieć, z której formy skorzystać, by dotrzeć do właściwej grupy odbiorców.

Zalety kreacji

Wiele domów mediowych, oprócz kampanii, ma w swojej ofercie również jednorazowe przedsięwzięcia, które określić można jako podstawowe komponenty udanej strategii sprzedaży.  Celem każdego z nich jest wykorzystanie wiedzy na temat nawyków grupy klientów przy generowaniu atrakcyjnego komunikatu perswazyjnego. Kreacja reklamowa korzysta z różnych narzędzi i ma wiele form – ich opis można znaleźć m.in. na stronie agencji Codemedia. Wśród zalet baneru lub spotu warto wskazać:

– możliwość wytworzenia treści, odpowiadającej na potrzeby grona konsumentów,

– obietnicę wartości, którą dana marka oferuje,

– sugestię działania – kontakt z konkretną reklamą ukierunkowuje klienta, dzięki czemu dokładnie wie on, co powinien robić i po jaki produkt sięgnąć.

 

Cele kampanii reklamowej

Długotrwała strategia marketingowa korzysta z wielu kanałów masowego przekazu. Jej zasadnicze cele to:

– zwiększenie sprzedaży produktu lub zainteresowania usługami danej firmy

– promocję towaru na rynku

– analiza działań konkurencji

– interakcja z klientami

– zwiększenie wartości firmy

Najpopularniejszą formą kampanii jest reklama online, generująca wysokie zyski przy stosunkowo niskim nakładzie budżetowym. Coraz więcej firm ma w swojej ofercie tzw. media 360, wykorzystujące wszystkie kanały cyfrowe.

Zarówno kreacje, jak i długotrwałe strategie marketingowe mają wiele zalet. Wybór odpowiedniej zależy w dużej mierze od możliwości finansowych naszej firmy i charakteru produktu, który chcemy zareklamować. Zarówno spot, jak i kampania internetowa mogą być skuteczne, jeśli zostaną dobrze przemyślana. Żadna akcja promocyjna nie powinna bowiem opierać się na incydentalności. W przeciwnym razie dotrze ona do równie przypadkowych klientów, czyli pozostanie niezauważona.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu