Jakie są zalety jednorazowych kreacji, a jakie długich kampanii reklamowych?

Kreacja reklamowa zazwyczaj ma formę baneru lub spotu, emitowanego na witrynie internetowej, czy też portalach społecznościowych. Działania marketingowe korzystają natomiast z różnych przekazów mediowych i kanałów komunikacyjnych. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, dlatego warto wiedzieć, z której formy skorzystać, by dotrzeć do właściwej grupy odbiorców.

Zalety kreacji

Wiele domów mediowych, oprócz kampanii, ma w swojej ofercie również jednorazowe przedsięwzięcia, które określić można jako podstawowe komponenty udanej strategii sprzedaży.  Celem każdego z nich jest wykorzystanie wiedzy na temat nawyków grupy klientów przy generowaniu atrakcyjnego komunikatu perswazyjnego. Kreacja reklamowa korzysta z różnych narzędzi i ma wiele form – ich opis można znaleźć m.in. na stronie agencji Codemedia. Wśród zalet baneru lub spotu warto wskazać:

– możliwość wytworzenia treści, odpowiadającej na potrzeby grona konsumentów,

– obietnicę wartości, którą dana marka oferuje,

– sugestię działania – kontakt z konkretną reklamą ukierunkowuje klienta, dzięki czemu dokładnie wie on, co powinien robić i po jaki produkt sięgnąć.

 

Cele kampanii reklamowej

Długotrwała strategia marketingowa korzysta z wielu kanałów masowego przekazu. Jej zasadnicze cele to:

– zwiększenie sprzedaży produktu lub zainteresowania usługami danej firmy

– promocję towaru na rynku

– analiza działań konkurencji

– interakcja z klientami

– zwiększenie wartości firmy

Najpopularniejszą formą kampanii jest reklama online, generująca wysokie zyski przy stosunkowo niskim nakładzie budżetowym. Coraz więcej firm ma w swojej ofercie tzw. media 360, wykorzystujące wszystkie kanały cyfrowe.

Zarówno kreacje, jak i długotrwałe strategie marketingowe mają wiele zalet. Wybór odpowiedniej zależy w dużej mierze od możliwości finansowych naszej firmy i charakteru produktu, który chcemy zareklamować. Zarówno spot, jak i kampania internetowa mogą być skuteczne, jeśli zostaną dobrze przemyślana. Żadna akcja promocyjna nie powinna bowiem opierać się na incydentalności. W przeciwnym razie dotrze ona do równie przypadkowych klientów, czyli pozostanie niezauważona.

 

tagi:
2019-07-25 08:31:05

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x