Niniwa Team: Wyprawa Akcja Ratunkowa już trwa!

Niniwa Team: Wyprawa Akcja Ratunkowa już trwa!

29.07.2019 10:08
Lubliniec.Info
Czytanie treści strony dostępne

Dzisiaj rano (29.07) rozpoczęła się trzynasta wyprawa Niniwa Team pod przewodnictwem o. Tomka Maniury OMI. Pożegnanie uczestników wyprawy zaczęło się tradycyjnie mszą świętą o godzinie 5:00 w Oblackim Centrum Młodzieżowym w Kokotku (dawna Silesiana). Rowerzyści udadzą się w ostatnią wyprawę po Europie. Celem rowerzystów jest zdobycie ostatnich trzech nieodwiedzonych przez NINIWA Team krajów, czyli Mołdawii, San Marino i Danii. Rowerzyści w 6 tygodni pokonają 5 500 km, zataczając pętlę przez 12 państw.

Grupa piechurów uda się autobusem do Rumunii, w okolice miejscowości Sybin, skąd pieszo uda się nad Morze Czarne. Do pokonania 550 km. Dodatkowo piechurzy wrócą w niecodzienny sposób – autostopem!

Termin:
Wyprawa rowerowa – 29.07–7.09.2019 r.
Wyprawa piesza – 20.08–14.09.2019 r.

Europa to tło tegorocznych zmagań rowerzystów związanych z Oblackim Duszpasterstwem Młodzieży NINIWA. To 13. wyprawa grupy i już tylko trzy europejskie, kontynentalne kraje pozostały tym śmiałkom do odwiedzenia: San Marino, Dania i Mołdawia. Ten fakt spędzał sen z powiek liderowi grupy, o. Tomaszowi Maniurze OMI, który postanowił dokończyć dzieła i stąd pomysł na długą pętlę okrążającą tę część Europy. Stąd też prowokacyjny podtytuł wyprawy – Ostatnie Okrążenie II. Europa to nie tylko cel fizyczny, ale też nasza intencja – wyjaśnia organizator – chcemy modlić się o nawrócenie naszego kontynentu. Widzimy jak umiera on i niszczeje bez Boga.

Modlitwa będzie bardzo konkretna, bo zaangażować może się w nią każdy. Tytuł wyprawy „Akcja Ratunkowa” to jednocześnie hasło towarzyszącej jej akcji nabijania kilometrów i odpowiadającej ich liczbie modlitw „Zdrowaś Maryjo”. Do tego celu przygotowany został i udostępniony specjalny mechanizm na stronie www.akcjaratunkowa.pl. W intencję i akcję włączają się osoby indywidualne, a także grupy, które podróżują w tym roku w ramach współpracy „Together – podróże z wiarą”, których finał odbędzie się jak co roku w listopadzie.

Tradycyjnie już przed wyruszeniem w drogę 29.07 odbyło się pożegnanie w wyprawowym stylu NINIWA Team. Pobudka o 4.00, Msza święta o 5.00, której przewodniczył o. Paweł Zając OMI – polski prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, a po niej śniadanie w plenerze przy restauracji Oblacka Przystań o godz. 6.00. Po napełnieniu brzuchów jeszcze oficjalne, choć na pewno nie sztywne pożegnanie wraz z wyczytaniem nazwisk wyprawowiczów (wśród nich dwóch uczestników jadących na tandemie!) oraz błogosławieństwo rowerów i podróżników. Gwizdek Ojca Lidera punktualnie o godz. 7.00 oznacza start wyprawy, przy udziale wzruszonej grupy bliskich i przyjaciół.

Rajd na trasie ok. 5,5 tys. km potrwa do 7 września. Jednak wcześniej, 20.08 ruszy 550-kilometrowa, piesza edycja wyprawy z Rumunii nad Morze Czarne.

Galeria: Wyprawa Niniwa Team 2019 Akcja Ratunkowa - start

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu