Tragiczny wypadek - nie żyje motocyklista

Tragiczny wypadek - nie żyje motocyklista

29.07.2019 11:45
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu pod nadzorem lublinieckiej Prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego w czwartek 25 lipca na odcinku drogi prowadzącej z miejscowości Chwostek do Koszęcina. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas włączania się do ruchu kierowca samochodu Renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, doprowadzając do wypadku. Niestety śmierć poniósł kierowca jednośladu.

Do zdarzenia doszło około godziny 16 na drodze powiatowej z Chwostka do Koszęcina, w rejonie miejscowości Droniowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów z lublinieckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, 29-letni kierowca samochodu Renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 23-letniemu motocykliście, doprowadzając do tragicznego w skutkach wypadku.
Na miejscu czynności prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i technik kryminalistyki z KPP Lubliniec pod nadzorem Prokuratora Rejonowego. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu.

Lubliniecka Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze, a w szczególności o przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości, zachowanie rozwagi, stosowanie zasady ograniczonego zaufania w celu zwiększenia bezpieczeństwa własnego i innych. Dodatkowo pieszych, rowerzystów i motocyklistów namawiamy do zakładania kamizelek i elementów odblaskowych nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu