Jakie narzędzia powinny się znaleźć w domowym warsztacie?

Jakie narzędzia powinny się znaleźć w domowym warsztacie?

08.08.2019 13:02
Czytanie treści strony dostępne

Każdy majsterkowicz wie, że podstawą domowego warsztatu są profesjonalne narzędzia. Nie tylko spełniają one swoją funkcję, ale są też bezpieczne dzięki wysokiej jakości wykonania. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z majsterkowaniem lub zostawiłeś wszystkie narzędzia w domu rodzinnym, ten artykuł jest dla ciebie.

1. Po co budować domowy warsztat?
2. Narzędzia pneumatyczne
3. Jakie narzędzia ręczne powinny znaleźć się w kuferku majsterkowicza?
4. Czy warto wzbogacić domowy warsztat o elektronarzędzia?

Po co budować domowy warsztat?
Dla niektórych osób domowy warsztat jest miejscem równie kojącym, co najbardziej luksusowe SPA. Osoby te lubią naprawiać różne przedmioty i dbać o funkcjonalność domu, w którym mieszkają. Najczęściej są też rodzinną złotą rączką, która wszystko naprawi. Takie osoby zwykle dobrze wiedzą, jakich narzędzi potrzebują. Są też ludzie, którzy po prostu pragną zadbać o swoje wnętrze. Parają się odnawianiem starych mebli, a narzędzia są swego rodzaju środkiem do celu. Niezależnie od tego, czy majsterkowanie jest twoją pasją czy nie, wołanie o pomoc przy najmniejszych usterkach może być męczące, dlatego pewne podstawowe narzędzia warto mieć w domu.

Narzędzia pneumatyczne
Narzędzia pneumatyczne wykorzystują do działania siłę sprężonego gazu lub mieszaniny gazów (zwykle powietrza lub azotu). Do najpopularniejszych urządzeń tego typu można zaliczyć między innymi klucze pneumatyczne i udarowe, wiertarki pneumatyczne i szlifierki pneumatyczne, a także pistolety odmuchowe i kompresory. Te i wiele innych przydatnych narzędzi znajdziesz na stronie https://sklep.expert oficjalnego dystrybutora marki Bass Polska, Celma oraz Volt Polska.

Jakie narzędzia ręczne powinny znaleźć się w kuferku majsterkowicza?
W każdym domu powinna znajdować się skrzynka z podstawowymi narzędziami. Zalicza się do nich głównie narzędzia ręczne, czyli niewymagające dodatkowego zasilania. Oto lista obowiązkowych przedmiotów:
● młotek, za pomocą którego można wbijać gwoździe i inne elementy
● śrubokręt z końcówką w wersji płaskiej i krzyżakowej, najlepiej w różnych rozmiarach. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na kilka śrubokrętów, wybierz w pierwszej kolejności płaskie, ponieważ są bardziej uniwersalne
● taśma izolacyjna - ma większą wytrzymałość niż zwykła, dzięki czemu sztywno trzyma owinięte elementy.
● metr zwijany, zwłaszcza w trakcie remontu
● kombinerki, dzięki którym można manipulować uchwyconymi elementami.

Czy warto wzbogacić domowy warsztat o elektronarzędzia?
Przydatną częścią warsztatu majsterkowicza będą również niektóre elektronarzędzia. Zasilane są one prądem, dzięki czemu wymagają mniej siły podczas wykonywanej pracy. Jednym z najpopularniejszych jest wiertarko-wkrętarka. Dzięki jej wymiennym końcówkom wywiercisz dziurę w ścianie oraz skręcisz meble, które nie mają przygotowanych otworów. Jeśli interesuje cię odnawianie starych mebli, warto zaopatrzyć się w opalarkę, za pomocą której łatwo ściągniesz wierzchnią warstwę farby, oraz szlifierkę, która pomoże usunąć starą warstwę lakieru.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu