Policja poszukuje złodzieja torebki - wideo

Policja poszukuje złodzieja torebki - wideo

09.08.2019 14:11
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wyjaśniają okoliczności kradzieży torebki, do której doszło na parkingu jednego z lublinieckich marketów pod koniec lipca br. Sprawca najpierw za pomocą podstępu sprawił, że jego ofiara opuściła swój pojazd po czym dokonał kradzieży leżącej na siedzeniu torebki.

Do zdarzenia doszło 22 lipca w godzinach wieczornych, na sklepowym parkingu. Zaraz po tym jak 45-lenia mieszkanka powiatu lublinieckiego oddaliła się od swojego pojazdu w kierunku marketu, podszedł do niego młody mężczyzna i w jedno z przednich kół wsunął metalowy drut. Kiedy po zakończonych zakupach właścicielka chciała odjechać z parkingu usłyszała niepokojące odgłosy dobiegające z podwozia jej samochodu. Zatrzymała się i wysiadła sprawdzić co się stało. Na tą chwilę czekał przestępca, który cały czas obserwował swoją ofiarę z bezpiecznej odległości. Kiedy kobieta próbowała usunąć zawinięty wokół koła drut złodziej podszedł z drugiej strony do jej pojazdu i po otwarciu drzwi pasażera zabrał leżącą na przednim siedzeniu torebkę. Łupem złodzieja padły pieniądze, dokumenty oraz inne osobiste przedmioty znajdujące się w torebce.

Lublinieccy śledczy proszą o kontakt pod numerem tel. 34 353 22 55 wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub są w posiadaniu informacji mogących pomóc w identyfikacji sprawcy kradzieży przedstwionej na materiale filmowym.

Pamiętajmy również o kilku podstawowych zasadach, które mogą uchronić nas przed podobną kradzieżą:
- zawsze opuszczając swój pojazd zabieraj ze sobą wartościowe przedmioty,
- opuszczając pojazd nawet na krótki czas rygluj drzwi i aktywuj autoalarm,
- nie pozostawiaj w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów takich jak nawigacja, torebka, laptop, itp.,
- w czasie jazdy w ruchu miejskim nie pozostawiaj torebki na siedzeniu pasażera oraz zamykaj okna i rygluj drzwi pojazdu,
- nie zabieraj do swojego pojazdu autostopowiczów czy innych nieznanych osób.

Komentarze

ss 2019-08-10, 10:07:54
Zgłoś
Wyrwać chwasta
Bezczelny Złodziej - Policja powinna schwytać tego chwasta i ujawnić jego tożsamość !!!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu