Wyprawa Akcja Ratunkowa - 4 tydzień

Wyprawa Akcja Ratunkowa - 4 tydzień

28 sierpnia 2019, godz. 13:23
Udostępnij: Kopiuj link

948 km, góry, mocne przeżycia duchowe. Tak w skrócie wyglądał czwarty tydzień wyprawy NINIWA Team wokół Europy. W tym tygodniu rowerzyści planują dojechać do Danii.

Rowerzyści miniony tydzień rozpoczęli z San Marino. Przejeżdżając przez Włochy i Austrię dojechali do środkowych Niemiec. Po drodze nie brakowało pięknych górskich widoków podczas przejazdu przez Alpy. Nie brakowało też samych gór – rowerzyści przez cały tydzień musieli walczyć z podjazdami. Nie to jednak było najtrudniejsze. Po zniszczonych drogach Europy wschodniej przyszedł czas na jazdę ścieżkami rowerowymi, które dla grupy z sakwami nie są najbezpieczniejsze. „Zachwyceni widokami utrzymujemy pełną koncentrację, gdyż za każdym zakrętem czyhają na nas słupki. Stoją one przy każdym zjeździe ze ścieżki rowerowej, każdym wjeździe na nią, a czasem i w środku jej odcinków. Nieciężko zahaczyć o jeden z nich sakwą czy pedałem” – relacjonuje Franek, jeden z uczestników wyprawy.

Niemniej ważne, a może nawet ważniejsze jest to co dzieje się w głowach i sercach uczestników oraz jak wewnętrznie funkcjonuje grupa. Oprócz codziennej Eucharystii ważnym punktem dla uczestników jest dzielenie się. „W każdą niedzielę dzielimy się po kolei przeżyciami z minionego tygodnia. To naprawdę szansa na poznawanie siebie. Samo czynienie refleksji, nazwanie przeżyć po imieniu, wypowiedzenie ich uczy nas samych. Nabieramy też zdolności słuchania.” – zrelacjonował dla nas ojciec Tomasz Maniura OMI po ostatniej niedzieli. „Co cieszy, młodzi mocno utożsamiają się z intencją naszej wyprawy, modlą się za Europę i sporo rozmawiają o jej sytuacji, o jej historii i ewentualnej przyszłości. Odkrywają to co ważne, to co buduje jedność i wartości, na których można zbudować coś trwałego.” – kontynuował lider grupy.

Około czwartku planowo grupa ma dojechać do Danii a tym samym zdobyć ostatni kraj Europy nieodwiedzony dotychczas przez NINIWA Team.

Już dzisiaj zapraszamy na przywitanie rowerzystów NINIWA Team oraz pierwsze relacje z wyprawy. Przywitanie grupy w sobotę 7 września w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku. Więcej informacji na stronie www.niniwateam.pl

W zeszłym tygodniu w ramach Akcji Ratunkowej rozpoczęła się także wyprawa piesza. 15 młodych z ojcem Dominikiem Ochlakiem OMI na czele udało się do miejscowości Sybin w Rumunii. Stamtąd piechurzy wyruszyli w kierunku Morza Czarnego, do którego mają zamiar dotrzeć w połowie września.

Galeria: Wyprawa Akcja Ratunkowa - 4 tydzień

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu