Zapisy do sekcji w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

Zapisy do sekcji w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

04.09.2019 9:51
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Już wkrótce rozpoczną się zajęcia w sekcjach artystycznych MDK. Do jakich grup mogą dołączyć dzieciaki i młodzież w roku szkolnym 2019/2020? Jakie nowe zajęcia pojawią się w MDK Lubliniec?

W zeszłym roku z zajęć w MDK korzystało tygodniowo ponad 600 osób! Trudno wskazać wśród zajęć te najpopularniejsze – na wszystkich w zasadzie był komplet uczestników. Dzieci i młodzież nie tylko rozwijały swoje talenty pod czujnym okiem instruktorów, ale również sprawdzały się na scenie (występując w licznych wydarzeniach organizowanych w Lublińcu jak i poza jego granicami), czy w konkursach artystycznych. Tak będzie i w nadchodzącym sezonie.

Wśród nowości, na które warto zwrócić uwagę są zajęcia z rytmiki. Mogą wziąć w nich udział już cztero- i pięciolatki! W czasie gier i zabaw przy muzyce, dzieci będą rozwijać swoją wrażliwość, ale również poczucie rytmu, będą poznawać świat dźwięków. Kto wie, może to początek dłuższej przyjaźni z tańcem, śpiewem, muzyką?

Inną propozycją, którą w tym roku szkolnym przygotował MDK, jest sekcja mażoretek. Ta formacja występuje na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe. W MDK oprócz ćwiczenia układów tanecznych, akrobacji, musztry, grupa będzie również przygotowywała się do towarzyszenia Miejskiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej działającej przy MDK. Zarówno sekcję mażoretek, jak i rytmikę poprowadzi Sabina Szybka-Korba.

Nowością są też zajęcia z tańca hip-hop, które poprowadzi Paula Cajt. To idealna propozycja dla wielbicieli tego typu muzyki, którzy chcą jeszcze bardziej ją „poczuć” w konkretnych figurach, układach.

Zapisy do wszystkich sekcji MDK odbędą się między 9 a 13 września. Poniżej zamieszczamy rozpiskę spotkań z instruktorami. Aby zapisać dziecko na zajęcia należy przyjść do MDK w dniu, w którym zaplanowane jest spotkanie z instruktorem prowadzącym sekcję.

PONIEDZIAŁEK, 9.09 / godz. 17.30-19.30
• Ceramika, rękodzieło kreatywne
Instruktor: Czesława Włuka
• Malarstwo emocjonalne, plastyka
Instruktor: Marzena Zając
• Taniec ludowy
Instruktor: Aleksandra Żaczkova
• Hip-hop
Instruktor: Paula Cajt

WTOREK, 10.09 / godz. 17.30-19.30
• Street dance, Break dance
Instruktor: Damian Knop
ŚRODA, 11.09 / godz. 17.30-19.30
• Młodzieżowa i dziecięca scena teatralna
Instruktor: Agnieszka Raj-Kubat

CZWARTEK 12.09 / godz. 17.30-19.30
• Mażoretki, rytmika
Instruktor: Sabina Szybka-Korba
• Taniec towarzyski, formacje taneczne
Instruktor: Katarzyna i Marcin Koszczyk
PIĄTEK 13.09 / godz. 17.30-19.30
• Studio wokalne
Instruktorzy: Karolina Wieczorek, Katarzyna Suchara, Marian Chrobok
• Gospelsi
Instruktorzy: Karolina Wieczorek, Artur Tekieli
• Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta
Instruktor: Bartłomiej Pięta
• Nauka gry na instrumentach
Instruktorzy: Bartłomiej Pięta, Tomasz Onysek

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu