Wyprawa Akcja Ratunkowa - 5 tydzień FOTO

Wyprawa Akcja Ratunkowa - 5 tydzień FOTO

04.09.2019 10:51
Niniwa
Czytanie treści strony dostępne

13. wyprawa NINIWA Team zmierza do końca. Przed rowerzystami już tylko 4 dni drogi. Cele geograficzne zdobyte, ale droga jeszcze się nie skończyła.

W przedostatni tydzień wyprawy rowerzyści mieli jeden cel – jak najszybciej dojechać do Danii. Ambitne plany kilometrowe w poszczególne dni utrudniała pogoda. Rowerzyści kilkukrotnie musieli kończyć jazdę ze względu na burze i coraz szybciej zapadający zmrok. W grupie panowała jednak mocna mobilizacja – po pokonaniu 230 w czwartek oraz 190 km w piątek rowerzyści dotarli do Kopenhagi!

Główna trudność minionego tygodnia polegała na konieczności poruszania się ścieżkami rowerowymi. Zazwyczaj wąskie, często nierówne z wysokimi krawężnikami, utrudniały jazdę i spowalniały grupę już drugi tydzień z rzędu.

„Po pięciu tygodniach jazdy zatrzymanie jest potrzebne. Trzeba przyznać, że już powoli brakowało nam przestrzeni. Ta ciągła zależność od siebie w dużym hałasie i jak dla nas na wąskich ścieżkach rowerowych aż się prosiły o trochę wolności.” – podzielił się lider wyprawy, ojciec Tomasz Maniura OMI w ostatnią niedzielę. Wolność dla każdego urzeczywistniła się w dwudniowej przerwie od kręcenia kilometrów. W Polskiej Misji Katolickiej w Kopenhadze ojcowie jezuici oraz tamtejsi parafianie bardzo życzliwie przyjęli grupę młodzieży z Polski i przenocowali przez dwa dni.

Rowerzyści we wtorek planują przepłynąć promem z Ystad do Świnoujścia. Do Kokotka przyjadą w sobotę 7 września. Wtedy również odbędzie się ich przywitanie – o 16.00 wspólna Msza święta w kościele parafialnym w Kokotku, a po niej, około 17.15 pierwsze opowieści z wyprawy przy Oblackim Centrum Młodzieży, również w Kokotku.

Oprócz grupy rowerzystów, w trasie jest aktualnie również grupa piechurów. Po dwóch tygodniach dotarli do Mołdawii, skąd kierują się w stronę Morza Czarnego. Do Polski wrócą autostopem.

Galeria: Wyprawa Akcja Ratunkowa - 5 tydzień

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu