Jak oszczędzać na zakupach w marketach

Ponad dwie trzecie Polaków to ludzie żyjący skromnie lub bardzo skromnie. Ich budżety domowe nie pozwalają na wiele. Naturalnym miejscem do robienia zakupów są dla nich markety i dyskonty, ale nawet tam można zapłacić mniej, jeśli się wie, co, gdzie i kiedy kupić.

Nawet te markety, które w swoich reklamach akcentują niskie ceny, urządzają systematyczne promocje. Obejmują one różne produkty. Niekiedy jest to sprzedaż związana z kalendarzem, np. początkiem roku szkolnego lub świętami. Czasem bywają to akcje promocyjne dotyczące określonych produktów, np. pochodzących z jakiegoś kraju lub regionu. Warto o nich wiedzieć, by zakupy planować z wyprzedzeniem i robić je świadomie.

Gazetki – nieocenione źródło wiedzy

Każda szanująca się sieć marketów wydaje swoją gazetkę, w której znaleźć można propozycje najkorzystniejszych zakupów. Oszczędny Polak chętnie z nich korzysta, nie zawsze jednak pamięta o wzięciu gazetki w sklepie lub akurat danego sklepu nie odwiedza. Na szczęście jest jednak Internet, a w nim strona gazetkonosz.pl, na której poszczególne publikacje są dostępne przez cały czas.

W gazetce jeszcze niższe ceny

Jest więc na przykład gazetka Biedronki – chyba najpopularniejszej sieci marketów w Polsce. Polacy kupują tu przede wszystkim artykuły spożywcze, owoce i warzywa, nabiał, mięso oraz napoje, ale też alkohole i rozmaite artykuły przemysłowe. Na klientów czekają niemal trzy tysiące marketów w całej Polsce. Z gazetki Biedronki można się zawsze dowiedzieć, co jest w promocji w danym tygodniu, a na co warto „zapolować” w nadchodzących dopiero dniach. Obniżki cen są znaczne, toteż można sporo zaoszczędzić. Wielu klientów korzysta z karty Biedronki, starając się uzyskać dodatkowe rabaty. Niektóre produkty dostępne są w promocji „kup dwa i zapłać mniej”.

Konkurencja z Danii rodem

Z Biedronką konkuruje coraz skuteczniej pochodząca z Danii sieć marketów Netto, której sklepy działają oprócz macierzystego kraju i Polski także w Szwecji i Niemczech. Dostępna w Netto gazetka, którą można czytać również w witrynie gazetkonosz.pl, dzieli się na dwa wydania: gazetkę spożywczą i non-food. Podobnie jak w gazetce Biedronki, tu również znaleźć można artykuły w obniżonej cenie. Wiadomo więc, kiedy wybrać się do Netto po mięso, kiedy po jogurty, a kiedy po słodycze.

Interesująca jest także prezentowana w drugiej gazetce Netto oferta artykułów przemysłowych, wśród których znaleźć można artykuły wyposażenia domu, małe AGD i artykuły dla majsterkowiczów.   

Z gazetką do Pepco

Niemałą popularnością cieszą się w Polsce również dyskonty Pepco – sieci dyskontów odzieżowo-przemysłowych, znanych przede wszystkim z bogatej oferty odzieży dziecięcej. Wydawana przez Pepco gazetka prezentuje aktualnie polecane wyroby, w tym odzież dla dorosłych (przede wszystkim dla kobiet) i dla dzieci oraz tanie artykuły wyposażenia wnętrz. Tu akurat nie ma obniżek cen: hasło „więcej za mniej” obowiązuje przez cały rok.

Gazetka Pepco jest więc przede wszystkim inspiracją dla tych oszczędnych rodaków, którzy odwiedzają sklepy tylko od czasu do czasu, gdy w sprzedaży jest akurat coś, co szczególnie kusi wyglądem i niską ceną.   

Serwis gazetkonosz.pl dostarcza także gazetki wielu innych marketów i dyskontów działających w Polsce. Stały do nich dostęp umożliwia racjonalizację zakupów i spore oszczędności. Korzystanie powinno więc wejść w nawyk każdemu, kto chce swoje zakupy planować i dbać o to,m by w portfelu pozostawało po nich jak najwięcej. 

tagi:
2019-09-13 11:58:20

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x