Jak oszczędzać na zakupach w marketach

Jak oszczędzać na zakupach w marketach

13.09.2019 11:58
Czytanie treści strony dostępne

Ponad dwie trzecie Polaków to ludzie żyjący skromnie lub bardzo skromnie. Ich budżety domowe nie pozwalają na wiele. Naturalnym miejscem do robienia zakupów są dla nich markety i dyskonty, ale nawet tam można zapłacić mniej, jeśli się wie, co, gdzie i kiedy kupić.

Nawet te markety, które w swoich reklamach akcentują niskie ceny, urządzają systematyczne promocje. Obejmują one różne produkty. Niekiedy jest to sprzedaż związana z kalendarzem, np. początkiem roku szkolnego lub świętami. Czasem bywają to akcje promocyjne dotyczące określonych produktów, np. pochodzących z jakiegoś kraju lub regionu. Warto o nich wiedzieć, by zakupy planować z wyprzedzeniem i robić je świadomie.

Gazetki – nieocenione źródło wiedzy

Każda szanująca się sieć marketów wydaje swoją gazetkę, w której znaleźć można propozycje najkorzystniejszych zakupów. Oszczędny Polak chętnie z nich korzysta, nie zawsze jednak pamięta o wzięciu gazetki w sklepie lub akurat danego sklepu nie odwiedza. Na szczęście jest jednak Internet, a w nim strona gazetkonosz.pl, na której poszczególne publikacje są dostępne przez cały czas.

W gazetce jeszcze niższe ceny

Jest więc na przykład gazetka Biedronki – chyba najpopularniejszej sieci marketów w Polsce. Polacy kupują tu przede wszystkim artykuły spożywcze, owoce i warzywa, nabiał, mięso oraz napoje, ale też alkohole i rozmaite artykuły przemysłowe. Na klientów czekają niemal trzy tysiące marketów w całej Polsce. Z gazetki Biedronki można się zawsze dowiedzieć, co jest w promocji w danym tygodniu, a na co warto „zapolować” w nadchodzących dopiero dniach. Obniżki cen są znaczne, toteż można sporo zaoszczędzić. Wielu klientów korzysta z karty Biedronki, starając się uzyskać dodatkowe rabaty. Niektóre produkty dostępne są w promocji „kup dwa i zapłać mniej”.

Konkurencja z Danii rodem

Z Biedronką konkuruje coraz skuteczniej pochodząca z Danii sieć marketów Netto, której sklepy działają oprócz macierzystego kraju i Polski także w Szwecji i Niemczech. Dostępna w Netto gazetka, którą można czytać również w witrynie gazetkonosz.pl, dzieli się na dwa wydania: gazetkę spożywczą i non-food. Podobnie jak w gazetce Biedronki, tu również znaleźć można artykuły w obniżonej cenie. Wiadomo więc, kiedy wybrać się do Netto po mięso, kiedy po jogurty, a kiedy po słodycze.

Interesująca jest także prezentowana w drugiej gazetce Netto oferta artykułów przemysłowych, wśród których znaleźć można artykuły wyposażenia domu, małe AGD i artykuły dla majsterkowiczów.   

Z gazetką do Pepco

Niemałą popularnością cieszą się w Polsce również dyskonty Pepco – sieci dyskontów odzieżowo-przemysłowych, znanych przede wszystkim z bogatej oferty odzieży dziecięcej. Wydawana przez Pepco gazetka prezentuje aktualnie polecane wyroby, w tym odzież dla dorosłych (przede wszystkim dla kobiet) i dla dzieci oraz tanie artykuły wyposażenia wnętrz. Tu akurat nie ma obniżek cen: hasło „więcej za mniej” obowiązuje przez cały rok.

Gazetka Pepco jest więc przede wszystkim inspiracją dla tych oszczędnych rodaków, którzy odwiedzają sklepy tylko od czasu do czasu, gdy w sprzedaży jest akurat coś, co szczególnie kusi wyglądem i niską ceną.   

Serwis gazetkonosz.pl dostarcza także gazetki wielu innych marketów i dyskontów działających w Polsce. Stały do nich dostęp umożliwia racjonalizację zakupów i spore oszczędności. Korzystanie powinno więc wejść w nawyk każdemu, kto chce swoje zakupy planować i dbać o to,m by w portfelu pozostawało po nich jak najwięcej. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu