Jarmark Rękodzieła – widzimy się 15 września!

Jarmark Rękodzieła – widzimy się 15 września!

09.09.2019 11:49
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

W Galerii pod Glinianym Aniołem, działającej przy Miejskim Domu Kultury, trwają przygotowania do V Jarmarku Rękodzieła. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę, 15 września. Wydarzenie wystartuje o godz. 14.00.

Warto wybrać się na skwer przy MDK, chociażby w ramach niedzielnego spaceru. W ciągu kilkunastu dni liczba wystawców została podwojona! Do organizatorów zgłaszali się rzemieślnicy, którzy chcą pokazać rękodzieło mieszkańcom Lublińca i okolic. Oprócz biżuterii, artystycznej ceramiki, ręcznie wykonanych kartek, pojawią się więc m.in. obrazy wykonane w drewnie, wyjątkowe poduszki, witraże i „reinkarnowane” lampy. Będzie można zobaczyć blisko 40 stoisk!
Oczywiście w trakcie jarmarku będzie można również zostać rękodzielnikiem. Czekać będą warsztaty z wyplatania makram, linorytów. Szczególny moment nastąpi o godz. 16.00, kiedy w holu MDK rozpocznie się wernisaż prac młodej ilustratorki bajek dla dzieci - Joanny Lichtańskiej. Żądnych obcowania ze sztuką zapraszamy również na wystawę „BeataRysuje”, dostępną w Galerii pod Glinianym Aniołem.

Plan warsztatów:
• 14.00-15.00 „ Makramowe breloczki”
• 15.30-18.00 „ Makramowe kwietniki”
• 15.00-18.00 „ Malowane magnesy”
• 15.00-18.00 „ Woreczek na skarby” linoryt na tkaninie

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu