Reklama Lubliniec Info

“Bogowie Wojny” Historia staje w szranki - Spektakularna Rekonstrukcja

W dniach 18 - 22 września na terenie Areny Lublin połączy się wiele wyjątkowych wydarzeń tworząc niepowtarzalną celebrację osiągnięć poprzednich wieków. Jednym z nich jest jubileuszowy Powszechny Zjazd Historyków Polskich, który odbywa się w tym roku po raz dwudziesty. Kolejnym są targi książki i prasy historycznej, a także przegląd kina historycznego.

Natomiast już niedługo na błoniach rozbuduje się wioska antyczna, w której zwiedzający spotkają znawców starych profesji oraz poznają codzienne obowiązki mieszkańców innych epok. Oprócz wartościowego czasu spędzonego na terenie festiwalu, jedno wydarzenie zasługuje na szczególną uwagę. Jest nim odbywający się 20 września spektakl rekonstrukcyjny “Bogowie Wojny”. Do Lublina przyjadą najlepsi krajowi odtwórcy i specjaliści wojskowości historycznej - min. stowarzyszenie akademickie Hellas et Roma oraz członkowie Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Zobaczymy trzy sekwencje starć. Najpierw na Arenie Lublin rzymski legion walczyć będzie z Germanami, aby następnie otoczyć i atakować broniącą się osadę. Następnie przeniesiemy się na starożytne igrzyska wraz z gladiatorami ginącymi w chwale. Ostatni, zgodnie z porządkiem historycznym, będzie wielopoziomowy turniej rycerski z XIII wieku, urozmaicony wszelkimi starodawnymi atrakcjami.

Na każdego, kto zdecyduje się odwiedzić Lublin niewątpliwie czekają rozwijające i niezwykle angażujące atrakcje. Tegoroczna inscenizacja jest wydarzeniem organizowanym na skalę europejską. Rzadko kiedy mamy szansę uczestniczyć w tak reprezentatywnym i imponującym spektaklu!

Gdzie kupić bilety na Bogowie Wojny – Spektakl Rekonstrukcji Historycznych

Bilety na spektakl Bogowie Wojny w cenie od 20 zł można kupić na Empik Bilety

Link do wydarzenia:
https://empikbilety.pl/wydarzenie/bogowie-wojny-spektakl-rekonstrukcji-historycznych/wrzesien-2019

Bilety są aktualnie jeszcze dostępne.

tagi:
2019-09-11 12:29:50

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x