Jakie usługi może zaoferować nam radca prawny?

Jakie usługi może zaoferować nam radca prawny?

17.09.2019 8:01
Czytanie treści strony dostępne

Kancelaria radcy prawnego jest jednym z miejsc, które możemy odwiedzić, gdy potrzebujemy profesjonalnej pomocy prawnej. Jakie usługi możemy wówczas otrzymać?

Radca prawny to w Polsce wolny zawód zaufania publicznego, którego głównym zadaniem jest świadczenie pomocy prawnej. Profesja ta uregulowana jest w zapisach ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych. Gdy pojawiają się problemy z interpretacją przepisów prawnych, możemy udać się do specjalisty takiego jak radca prawny Katowice to wówczas jedno z wielu miast, gdzie możemy skorzystać z jego pomocy. Kim dokładnie jest radca prawny? Czym różni się on od adwokata? Kiedy możemy udać się do kancelarii radcy prawnego? Zapraszamy do sprawdzenia!

Radca prawny a adwokat – czym różnią się między sobą?

Bardzo często zawody radcy prawnego oraz adwokata są uznawane za odmienne. W rzeczywistości jednak warto pamiętać o tym, że pomiędzy nimi nie ma już tak dużych różnic. Radca prawny w przeszłości zajmował się tylko obsługą państwowych przedsiębiorstw, wykonując dla nich pracę na etacie. Po 1989 roku zawód ten jednak został uwolniony i obecnie radca prawny może świadczyć usługi niemalże dla każdego. Dzisiaj radca prawny posiada prawa do świadczenia swoich usług w ramach wszystkich dziedzin prawa – także prawa karnego. Jego wsparcie dotyczy przy tym nie tylko poradnictwa prawnego, ale także innych usług, na przykład przygotowywania odpowiednich dokumentów, reprezentowania klientów przed sądami i urzędami. Główna różnica między zawodem radcy prawnego a adwokata dotyczy faktu, że radca prawny może wykonywa zawód przy jednoczesnym pozostawaniu w stosunku pracy z pracodawcą. Radca nie może jednak wtedy być obrońcą pracodawcy w procesach karnych.

Radca prawny – Katowice. Jak znaleźć dobrego prawnika?

Zatem radca prawny w Katowicach czy w innym mieście może pomóc nam w praktycznie każdym problemie prawnym. Wpisz do wyszukiwarki internetowej słowa typu „radca prawny Katowice”, aby już teraz znaleźć oferty w tym zakresie i umówić się na wizytę w dogodnym terminie!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu