Kurs Javy – początek drogi programisty

Kurs Javy – początek drogi programisty

18 września 2019, godz. 11:10
Udostępnij: Kopiuj link

Zawód programisty sukcesywnie zyskuje na znaczeniu, a w branży IT ciągle brakuje rąk do pracy. Jak się okazuje, by zostać programistą nie trzeba być orłem z matematyki lub od dziecka interesować się technologiami. Wiele kompetencji można nabyć dzięki intensywnej nauce i ćwiczeniom. Jak zatem stać się programistą w kilka tygodni?

Java na dobry start

Jeśli w Państwa głowie pojawiła się myśl o przebranżowieniu i zastanawiacie się nad programowaniem, to warto spróbować swoich sił w jednym z najpopularniejszych języków programowania, czyli w Javie. Jest to „pewniak” w kwestii zatrudnienia, a jego uniwersalność pozwala na pogłębianie umiejętności również w innych dziedzinach IT. W Javie można realizować wiele zadań informatycznych, tworzyć webowe czy mobilne aplikacje, które są wykorzystywane w firmach i korporacjach. Co ciekawe – Java napędza większość aplikacji biznesowych na całym świecie, zatem jej wykorzystanie daje szeroki zakres możliwości rozwoju zawodowego. Java to doskonały start dla tych, którzy zechcą rozwijać swoje zainteresowania branżą IT. Ten język nie jest skomplikowany i pozwala zdobyć kompetencje niezbędne do programowania w innych technologiach.

Jak skutecznie nauczyć się Javy?

Nauka programowania to proces, który wymaga ogromnej liczby ćwiczeń i cierpliwości. Trudno samemu zmobilizować się do sumiennego i regularnego wykonywania zadań. Z tego względu warto wziąć pod uwagę udział w kursie dla początkujących lub zaawansowanych programistów. W dużych miastach odbywa się wiele szkoleń, które bardzo profesjonalnie wykładają zagadnienia związane z Javą i świetnie przygotowują do zawodu programisty. Przykładowa firma, która ma siedzibę w Warszawie, a przy okazji wiele oddziałów w innych dużych miastach Polski, to ALX. Oferuje ona standardowy pakiet kursów Javy w trzech trybach – dziennym, wieczorowym i weekendowym, dzięki czemu szkolenie można połączyć z pracą zawodową czy innymi obowiązkami. Intensywna nauka Javy powinna trwać od około dwóch do siedmiu tygodni, by w zależności od intensywności szkoleń, poświęcić programowaniu minimum 80 godzin pod okiem specjalistów. Typowy kurs Javy przygotowujący do młodszego programisty Javy obejmuje następujące zagadnienia:

  • podstawowy przybornik programisty,
  • programowanie strukturalne,
  • programowanie obiektowe,
  • JAVA,
  • bazy danych,
  • SXL, XML i JSON.

Dlaczego warto wybrać kurs programowania?

Wiele kursów z Javy jest prowadzonych z wykorzystaniem metody bootcamp, co oznacza ekstremalny trening, przygotowujący w mgnieniu oka rekrutów do roli prawdziwych wojskowych. Tego typu kursy są więc bardzo intensywne oraz nastawione głównie na praktykę. Dzięki temu uczestnik szkolenia może nie tylko pozyskać wiedzę niezbędną do programowania w Javie, ale również realnie ją wykorzystywać przy wykonywaniu zadań po zajęciach. Szkolenia są często prowadzone przez ekspertów z branży, zawodowych programistów, co sprawia, że poziom kursu jest niezwykle wysoki. Szkolenia programistyczne to najprostsza opcja przebranżowienia się i znalezienia pracy w bardzo prosperującej branży IT zaledwie w kilka tygodni.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu