III Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

III Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Florek" 2019

18.09.2019 11:14
Dawid Smol
Czytanie treści strony dostępne

14 września po raz trzeci odbyła się Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Florek" 2019. Andrzej Gawron Poseł Ziemi Lublinieckiej jest pomysłodawcą i inicjatorem Spartakiady. 

Dziś spotykamy się w Hadrze, aby pokazać, że młodzi ludzie chcą działać w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych, chcą wyjść na dwór i aktywnie spędzać czas - mówi Poseł Gawron - to okazja do popularyzowania idei służby w OSP, z tej młodzieży będą rekrutowali się strażacy, którzy zasilą szeregi Ochotników i PSP - dodał Parlamentarzysta.

Tytułu mistrza po raz drugi broniła reprezentacja Gminy Kochanowice, jednak w bardzo wyrównanej rywalizacji zwycięstwo i 1 miejsce wywalczyła reprezentacja Gminy Pawonków, 2 miejsce zajęła reprezentacja Lublińca a 3 miejsce przypadło Gminie Herby. Tegoroczna Spartakiada odbyła się w Gminie Herby przy wsparciu Pani Wójt Iwony Burek. Druhny i Druhowie z OSP Hadra, na czele z Prezesem Panem Andrzejem Styczyrzem przygotowali tor i sprzęt. Wsparcia inicjatywie udzieliło także Nadleśnictwo Herby. Zmagania młodych adeptów OSP obserwował bryg. Janusz Bula Komendant Powiatowy PSP w Lublińcu.

Galeria: III Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Florek" 2019

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu