III Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

III Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Florek" 2019

18 września 2019, godz. 11:14
Dawid Smol
Udostępnij: Kopiuj link

14 września po raz trzeci odbyła się Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Florek" 2019. Andrzej Gawron Poseł Ziemi Lublinieckiej jest pomysłodawcą i inicjatorem Spartakiady. 

Dziś spotykamy się w Hadrze, aby pokazać, że młodzi ludzie chcą działać w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych, chcą wyjść na dwór i aktywnie spędzać czas - mówi Poseł Gawron - to okazja do popularyzowania idei służby w OSP, z tej młodzieży będą rekrutowali się strażacy, którzy zasilą szeregi Ochotników i PSP - dodał Parlamentarzysta.

Tytułu mistrza po raz drugi broniła reprezentacja Gminy Kochanowice, jednak w bardzo wyrównanej rywalizacji zwycięstwo i 1 miejsce wywalczyła reprezentacja Gminy Pawonków, 2 miejsce zajęła reprezentacja Lublińca a 3 miejsce przypadło Gminie Herby. Tegoroczna Spartakiada odbyła się w Gminie Herby przy wsparciu Pani Wójt Iwony Burek. Druhny i Druhowie z OSP Hadra, na czele z Prezesem Panem Andrzejem Styczyrzem przygotowali tor i sprzęt. Wsparcia inicjatywie udzieliło także Nadleśnictwo Herby. Zmagania młodych adeptów OSP obserwował bryg. Janusz Bula Komendant Powiatowy PSP w Lublińcu.

Galeria: III Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Florek" 2019

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu