Warszawa we łzach - Święto Weterana

Warszawa we łzach - Święto Weterana

18 września 2019, godz. 11:41
nadesłane Klub JWK
Udostępnij: Kopiuj link

Klub Jednostki Wojskowej Komandosów od 7 lat organizuje obchody Święta Kombatanta, tak też było w tym roku. 14 września br. na deskach Klubu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, lublinieccy artyści przedstawili spektakl, pt.: Dzieci Ireny”. 

Opowieść o tragicznych losach dzieci Warszawskiego Getta i heroicznej walce Ireny Sendler o życie każdego z nich. To kompilacja tańca, śpiewu i emocji jakimi dzieci i młodzież w brawurowy sposób oczarowały Warszawską publiczność. Odbiorcami spektaklu byli bohaterowie naszej Ojczyzny: Żołnierze Batalionów Armii Krajowej „Miotła”, „Parasol”, „Zośka”, „Czata 49” i „Kiliński”. Warszawa we łzach dziękowała dzieciom za piękny spektakl a pani Halina Jędrzejewska ps. Sławka, sanitariuszka Batalionu Miotła mówiła: „… kochani moi dziękujemy Wam za te emocje, za wspomnienia bardzo ciężkie ale dziś potrzebne…” i dodała „… żyjcie pięknie, uczcie się i … żyjcie…” . Po tych słowach łzy wszystkim same napływały do oczu a dzieci i obecni na sali żołnierze JWK gromkimi brawami podziękowali za przemówienie, które jednocześnie było przesłaniem dla nowego pokolenia. Taka idea spotkania „Łączymy pokolenia” przyświeca od początku organizowanego święta i póki nasi bohaterowie będą z nami, póty nasze pokolenie będzie im dziękować, właśnie w taki artystyczny sposób za ich heroiczną walkę o wolny kraj. Jednym z elementów obchodów święta był konkurs wiedzy historycznej adresowany do młodzieży lublinieckich szkół. W tym roku młodzież licznie przystąpiła do wypełniani testów o tematyce związanej z II wojną światową, powstaniem warszawskim i działaniami Batalionów AK. Laureaci konkursu prócz nagród rzeczowych mieli możliwość spotkać się z kombatantami i przeżyć „Żywą Lekcję Historii”. Wszyscy uczestnicy uroczystości późnym wieczorem powrócili do Lublińca z jedną myślą w głowie: „… żyjcie pięknie!”

Galeria: Święto Weterana 2019

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu