Myślimy o jutrze – działamy dziś

Myślimy o jutrze – działamy dziś

20.09.2019 13:53
MOPS Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Już piąty miesiąc Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje projekt „Myślimy o jutrze – działamy dziś”, w którym uczestniczy 16 dzieci z zespołem Aspergera wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami. Finansowe wsparcie w kwocie 45 710 złotych pozyskano w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności”, całkowity koszt Projektu to 62 340 złotych.

Dzieci uczestniczyły już w zajęciach ruchowych z elementami jogi integralnej, obecnie prowadzony jest trening umiejętności społecznych (TUS) przez Gabinet „Refleks” Wspomaganie rozwoju Dziecka.

Natomiast rodzice uczestniczyli w cyklu warsztatów psychoedukacyjnych „Wyjątkowe rodzicielstwo” realizowanych przez psychologa i pedagoga na co dzień pracujących w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Z nadejściem ciepłej pogody – od miesiąca maja w Stajni Hadasiówka w Kochcicach odbywają się zajęcia z hipoterapii. Każde z dzieci skorzysta z dziesięciu półgodzinnych indywidualnych jazd terapeutycznych. Ale to nie wszystko. Wielogodzinną diagnozą każdego młodego uczestnika rozpoczął się pierwszy etap Terapii Metodą Tomatisa skierowany do 12 dzieci, zaś pozostała czwórka skorzysta z terapii Integracji Sensorycznej (SI). Oba rodzaje wsparcia zakończą się ponowną diagnozą określającą zmiany, jakie zaszły podczas uczestnictwa dzieci w ww. zajęciach. Powyższa forma pomocy realizowana jest w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju „JOA” w Lublińcu.

Poprzez uczestnictwo w wielu różnorodnych formach terapii, projekt dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i ich rodziców jest bardzo dynamiczny i wymaga ogromnego zaangażowania zarówno ze strony dzieci, jak i ich rodziców.
Przed uczestnikami jeszcze otwarte warsztaty z zakresu dietetyki (24 września i 15 października) i integracji sensorycznej (28 października i 8 listopada), na które serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane ww. tematyką - rodziców, opiekunów, wychowawców itp.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu