Stylowe meble do salonu kosmetycznego - co je wyróżnia?

Stylowe meble do salonu kosmetycznego - co je wyróżnia?

23.09.2019 12:00
Czytanie treści strony dostępne

Styl i elegancja poprawiają odczucia u naszych klientów. Przyciągają nowych zainteresowanych wprost z ulicy, poprawiają renomę salonu, przybliżają nas do luksusu. Stylowe meble to coś, w co powinien wyposażyć się każdy salon kosmetyczny. Czym różnią się stylowe meble od tych najbardziej zwyczajnych? Czy warto inwestować w drogie, stylowe meble, czy można zmienić wizerunek wnętrza bez wydawania dużych sum pieniędzy- zobacz co doradzają fachowcy z https://cosmed24.pl/.

Jak zadbać o stylowy wygląd salonu
Wygląd salonu, podobnie jak mieszkania, nie powinien wynikać z przypadku. Otwierając nowy salon, właściciele często kupują najbardziej okazyjne (bądź używane) meble, w czym nie ma nic złego – o ile wszystkie razem tworzą spójną całość. Niestety po umeblowaniu salonu w taki sposób może się okazać, że mamy w nim wszystko i nic; i po prostu nie wygląda on ani zachęcająco, ani estetycznie. Czasami nie są potrzebne gruntowne zmiany całego wyposażenia, wystarczy po prostu zostawić w nim te meble, które reprezentują konkretny styl, innych natomiast – po prostu się pozbyć.

Styl kojarzy się przede wszystkim z meblami, które cieszą oko. Które są po prostu ładne pod względem wizualnym, a mając tę wiedzę: warto wybierać produkty, których piękny wygląd zachowamy przez okres wielu lat. Dobre materiały łatwe w czyszczeniu zapewnią nas o tym, że pojęcie ,,stylu” w naszym salonie nie dobiegnie końca z pierwszym generalnym czyszczeniem.

Wśród wyposażenia sklepów mobilnych jak i Internetowych możemy znaleźć całe zestawy mebli w jednym, konkretnym stylu, co ułatwi meblowanie salonu. Dobrej jakości fotele, asystory, szafki i półki zapewnią ładny wygląd i funkcjonalność w przestrzeni roboczej; wygodne, skórzane kanapy i modne ozdoby sprawdzą się bowiem w poczekalni i na recepcji.

Kolorystyka i materiały
Jaskrawe kolory są kolorami trudnymi – mogą być stylowe, jednak należy zachować umiar. Wciąż królują natomiast jasne barwy i prostota, zatem nie popełnimy faux-pas decydując się na minimalizm, czerń i biel, które są cały czas modne i uniwersalne.

Najłatwiejsze zadanie mamy w momencie, w którym dopiero przymierzamy się do meblowania salonu; możemy zatrudnić ekipę dekoratorów wnętrz ze specjalizacją w dziedzinie salonów kosmetycznych. Oprócz tego, że dopasują meble pod kątem stylistycznym i kolorystycznym, nasz salon zyska dobrej jakości sprzęt do pracy – Ci ludzie po prostu się na tym znają!

Materiały z wzorami, na których dużo się dzieje są odpowiednie, jeśli występują na jednym konkretnym elemencie wnętrza – pełen wzorów dywan nie zakłóci ogólnego stylu, jednak więcej wzorzystych elementów mogłoby już się z tym stylem gryźć.

Najwyższą jakość materiałów powinniśmy zastosować przy meblach, z którymi bezpośrednią styczność ma klient; mowa tutaj przede wszystkim o fotelach kosmetycznych, kanapach i myjniach fryzjerskich. To one budują odczucia, które przekładają się potem na ocenę i zadowolenie klienta.

Odmieniając styl salonu, odmieniamy cały jego wizerunek; odświeżamy styl, zachęcamy do wizyty zarówno stałych, jak i zupełnie nowych gości. Dbając o stylowy i nowoczesny wygląd salonu troszczymy się także o własny komfort pracy; warto więc zadbać o styl już dziś!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu