Co zrobić, kiedy iPhone nie chce się włączyć po rozładowaniu baterii? 5 praktycznych wskazówek

Co zrobić, kiedy iPhone nie chce się włączyć po rozładowaniu baterii? 5 praktycznych wskazówek

26 września 2019, godz. 7:58
Udostępnij: Kopiuj link

Chociaż iPhone uważany jest za jeden z najlepszych i najmniej awaryjnych smartfonów na rynku, to jak każde urządzenie ulega on awariom. Niektóre z nich można usunąć samodzielnie, inne bezwzględnie wymagają interwencji specjalistów, a są też takie, z którymi można sobie poradzić samemu, ale nie zawsze jest to skuteczne. Do trzeciej grupy należy problem z włączeniem iPhone'a po rozładowaniu baterii.

1. Restart, Hard Reset i przywrócenie ustawień fabrycznych
2. Kiedy wszystko zawiedzie - naprawa iPhone Warszawa

Naturalną reakcją na rozładowanie się telefonu jest jego naładowanie. To pierwsza rzecz, jaką trzeba zrobić, pamiętając jednocześnie, aby użyć sprawdzonej i sprawnej ładowarki. W wielu przypadkach smartfon włączy się, jak tylko uzyska co najmniej 5% naładowania baterii. Jeśli tak się nie stanie, można wypróbować jeden z poniższych sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Restart, Hard Reset i przywrócenie ustawień fabrycznych

Jedną z prawdopodobnych przyczyn problemów z włączeniem iPhone po rozładowaniu baterii jest zawieszenie się urządzenia. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest restart telefonu, który wykonuje się przez przytrzymanie przez kilka sekund przycisku on/off. W efekcie, jeśli telefon naprawdę był wyłączony - włączy się, jeśli był włączony - pojawi się informacja o możliwości jego wyłączenia, a gdy nic się nie wydarzy, to znaczy, że problem nadal nie został rozwiązany.

W ostatnim przypadku można wykonać tzw. Hard Reset, który działa podobnie jak całkowite odłączenie smartfona od źródła zasilania, czyli wyjęcie baterii. Aby wykonać Hard Reset trzeba przez około 10 sekund przytrzymać jednocześnie dwa przyciski - w starszych modelach on/off i Home, w nowszych on/off i Ciszej. Przyciski powinny być wciśnięte aż do momentu, w którym ekran zrobi się biały i pojawi się na nim czarne logo. Jeśli po zwolnieniu przycisków telefon nie uruchomi się, warto przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia.

Przed przywróceniem ustawień fabrycznych trzeba się upewnić, że istnieje kopia zapasowa danych z telefonu. Jeśli tak, można podłączyć smartfon do komputera i uruchomić program iTunes. Następnie wystarczy wybrać opcję Przywróć i poczekać na efekt.

Kiedy wszystko zawiedzie - naprawa iPhone Warszawa

W sytuacji, w której nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych iPhone nie włączył się, pozostaje udać się do autoryzowanego serwisu. Kiedy w grę wchodzi naprawa iPhone Warszawa, trzeba nastawić się na konieczność poniesienia jej kosztów. Wyjątkiem są urządzenia, w których problemy z włączeniem telefonu po rozładowaniu baterii wynikają z wad fabrycznych, a sam smartfon jest na gwarancji.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu