Jak wykorzystywać spersonalizowane komunikaty reklamowe w działaniach marketingowych?

Jak wykorzystywać spersonalizowane komunikaty reklamowe w działaniach marketingowych?

26 września 2019, godz. 8:45
Udostępnij: Kopiuj link

Poprzez obecność internetu w naszej codzienności mamy możliwość większego udziału w życiu wielu ludzi. Oznacza to, że komunikacja bezpośrednia rozwija się w szybkim tempie i umożliwia dostosowanie komunikatów indywidualnych do odpowiedniej jednostki.

Z punktu widzenia marketingu mamy tu zatem do czynienia z klientem indywidualnym dostępnym przez cały czas. Jak dotrzeć do niego i osiągnąć sukces?

Analiza możliwości

Zanim jednak przejdziesz do wdrażania w życie konkretnych rozwiązań, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na odbiorcę docelowego. Oczywiście możesz kierować swoje działania do ogółu, jednak jeśli Twój odbiorca jest spersonalizowany i takie komunikaty chcesz wysyłać, musisz wiedzieć, co chcesz mu powiedzieć. Zasadniczo należy określić odbiorcę docelowego poprzez scharakteryzowanie klienta idealnego. Następnie trzeba wskazać, co dokładnie jest potrzebne takiemu klientowi. A później mu to dać.

Komunikaty personalne

Internet daje wielkie możliwości w tym względzie. Jedną z nich jest tzw. RTB, czyli real time bidding. To działanie w kontekście reklam bardzo skuteczne. Polega na serwisach aukcyjnych, które w milisekundach rozstrzygają – poprzez zautomatyzowane procesy – czyja reklama zostanie wyświetlona na ekranie komputera danej osoby. W momencie uruchomienia strony serwis decyduje, kto wylicytował najwięcej, po czym taka reklama pojawia się w komputerze odbiorcy. Często przeglądarki wykorzystują także pliki cookies, które pozwalając zobaczyć, co interesuje daną osobę.

Jak kierować komunikaty personalne?

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam internet, warto zasięgnąć pomocy w renomowanym domu mediowym z Warszawy lub z innego miasta. Dzięki temu będzie można w pełni wykorzystać automatyczny system aukcyjny RTB oraz wybrać jedną z wielu kolejnych opcji pozwalających na docieranie do klienta indywidualnego z personalizowanymi komunikatami marketingowymi. Dlatego ważne jest, aby kierować się wiedzą i doświadczeniem, by zdobycze współczesnej technologii pozwoliły lepiej funkcjonować w branży.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu