ZSOT podpisał porozumienie o współpracy z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą

We wtorek 24 września podpisane zostało porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy ZSOT a największą polską uczelnią techniczną - Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W imieniu szkoły umowę podpisała dyrektor Walczak, a AGH reprezentował prodziekan dr hab. inż. Zbigniew Niedbalski.

Uroczystość odbyła się w obecności klas 4TIB i 2TI technikum informatycznego i budowlanego, które uczestniczyły w wyjeździe na  Akademię Górniczo-Hutniczą  pod opieką dyrektor ZSOT Joanny Walczak, kierownik szkolenia praktycznego - Iwony Gnych oraz nauczycielek matematyki: Grażyny Kaczorowskiej i Marii Kubat. 

Uczniowie zostali przywitani na uczelni przez dr. inż. Łukasza Bednarka, absolwenta ZSOT, który oprowadzał ich po budynku Akademii, a dokładniej po Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii. Jedną z atrakcji wyjazdu był udział w zajęciach przygotowanych dla nich przez wykładowców AGH.
- Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu o klimatyzacji i jej roli w życiu codziennym, która choć niezauważana i niedoceniana, jest bardzo ważna. Obserwowaliśmy proces kruszenia i przesiewania kruszyw, a także uczestniczyliśmy w doświadczeniach chemicznych, m.in. obrazujące filtracje zanieczyszczeń. Mieliśmy również okazję zobaczyć siebie w kamerze termowizyjnej i nieco się dowiedzieć o wytrzymałości materiałów. Oczywiście zostaliśmy też zapoznani z procesem rekrutacji, gdybyśmy w przyszłości chcieli wrócić do Krakowa już jako studenci - komentowali uczniowie.

tagi: ZSOT Lubliniec
2019-09-28 11:55:54 ZSOT - Partner Lubliniec Info

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x