Paczka z Lublina, szybko i wygodnie!

Paczka z Lublina, szybko i wygodnie!

30.09.2019 8:05
Czytanie treści strony dostępne

Usługi kurierskie w Lublinie
Nadanie paczek w Lublinie to, jak się okazuje, nie taka prosta sprawa. Jeżeli wpiszesz w wyszukiwarkę “przesyłki kurierskie lublin” to dostaniesz więcej reklam niż wyników organicznych, z których połowa to i tak jakieś porównywarki cen, z których nie wiadomo jak korzystać (jedna kazała mi się zarejestrować żebym mógł w ogóle zobaczyć wyniki! Oczywiście dopiero po wypełnieniu formularza). Trzeba więc sprawę przemyśleć.

Oczywiście Lublin to nie jakaś pipidówka, wielcy operatorzy logistyczni mają tu swoje biura i oczywiście działają sprawnie na terenie Lublina. Warto jednak przyjrzeć się kto dysponuje rozbudowaną infrastrukturą poza tym jednym miejscowym biurem. W tym zakresie coś do zaoferowania mają DHL, Poczta Polska (oferująca usługi kurierskie pod marką Pocztex) i InPost. Poczta ma oczywiście najbardziej rozbudowaną infrastrukturę złożoną z kilkudziesięciu urzędów pocztowych. DHL ma w Lublinie kilka service pointów i punktów partnerskich. Z kolei InPost oprócz kilku Punktów Obsługi Przesyłek dysponuje przede wszystkim rozbudowaną siecią paczkomatów. A paczkomaty mają tą przewagę nad urzędem pocztowym czy punktem partnerskim operatora, że są czynne 24/7.

Kurierem w paczkomat
Nie każdy może wie, że usługi paczkomatowe InPost można mieszać z ich usługami kurierskimi. Niedoręczoną przesyłkę kurierską można przekierować do paczkomatu. Można również zamówić kuriera żeby odebrał przesyłki przeznaczone do odbioru w paczkomacie. Jest to szczególnie użyteczne dla sklepów internetowych i innych przedsiębiorstw zajmujących się spedycją na nieco większą niż indywidualna skalę. Z kolei dla indywidualnego klienta najważniejsze jest to, że paczkę kurierską można nadać w paczkomacie. Co jest szczególnie cenne jeśli chcesz ją na przykład nadać w niedzielę o 3 nad ranem (nie oceniam). Prawdopodobnie dzięki temu (oraz uznanej marce i współpracy z Allegro) InPost zdołał w ciągu 2 lat od wprowadzenia usług kurierskich do oferty w sierpniu 2015 stać się trzecią najpopularniejszą firmą kurierską w Polsce.

Sama procedura nadania paczki (nawet o 3 nad ranem w niedzielę) jest banalnie prosta. Po odpowiednim zapakowaniu paczki wystarczy wejść na stronę InPost do Managera Paczek, wygenerować etykietę, zapłacić, nakleić etykietę na paczkę i zanieść do najbliższego paczkomatu. Tam skanujesz kod na etykiecie i wsadzasz paczkę do skrytki.

Proste? Bardzo proste. Co? Nie o takiego kuriera ci chodziło? O Kurier Lubelski? A to nie wiem, chyba w Lublinie to czytają...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu