Elisabeth Hecker - Zbrodnia bez kary

07.10.2019 9:05
Czytanie treści strony dostępne

Wirtualna Polska, Deutsche Welle i Interia przygotowują projekt "Zbrodnia bez kary" związany z Elisabeth Hecker - niemiecka psyciatra, która kierowała oddziałem dla dzieci opóźnionych umysłowo i chorujących psychicznie w latach '40 ubiegłego wieku. Zamieszczamy ogłoszenie twórców projektu.

Szanowni Lublińczanie,

poszukuję osób, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat dramatu, który rozgrywał się na terenie Szpitala Psychiatrycznego w latach 1941-1945. Niemiecka psychiatra Elisabeth Hecker w tym czasie kierowała oddziałem dla dzieci opóźnionych umysłowo i chorujących psychicznie (przynajmniej wg rygorystycznych testów IQ), na których prowadziła pseudonaukowe „eksperymenty” – i które to dzieci zostały w ich wyniku w większości uśmiercone (mogiła 194 małych ofiar znajduje się na zamkniętym już dla pochówku cmentarzu). Być może któryś z Mieszkańców pamięta te wydarzenia, mieszkał nieopodal szpitala, być może Państwa rodzice i dziadkowie opowiadali, co widzieli, wiedzieli, słyszeli?

Będę zobowiązana za każdy kontakt, elektroniczny lub telefoniczny, chętnie przyjadę porozmawiać. Poszukiwania te prowadzę w związku z projektem „Zbrodnia bez kary” Wirtualnej Polski, Deutsche Welle i Interii. W razie takiego życzenia, rozmówcom gwarantuję pełną anonimowość.

Z poważaniem,

Aneta Wawrzyńczak

504 928 718

aneta.wawrzynczak@wp.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu