"Staż w Niemczech - sukces na rynku pracy" - relacja z konferencji w ZSOT

7 października 2019, godz. 20:17
ZSOT - Partner Lubliniec Info
Udostępnij: Kopiuj link

3 października odbyła się konferencja podsumowująca rezultaty projektu "Staż w Niemczech - sukces na rynku pracy" realizowanego z programu POWER "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego". Uczestnicy praktyk zawodowych w Schkeuditz promowali projekt przed uczniami, którzy dotychczas nie korzystali z możliwości wyjazdu na praktykę zagraniczną.

Podczas konferencji przedstawiona została prezentacja przygotowana przez młodzież oraz film, którego autorem jest Kacper Bartocha - uczestnik projektu uczęszczający do klasy 3TI. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas 3TM, 3TI i 4TAM, a całość poprowadzili Emilia Wysocka i Paweł Chrost z 3TI.

Najważniejszym punktem w programie spotkania było wręczenie dokumentów przez dyrektor ZSOT Joannę Walczak. W zawodowym portfolio każdego uczestnika znalazły się: certyfikaty, zaświadczenia i rekomendacje instytucji przyjmującej, świadectwo ukończenia kursu języka angielskiego zawodowego oraz Europass Mobilność. Certyfikaty i Europassy wydane zostały na drukach honorowanych przez wszystkie kraje Unii Europejskiej, w językach: polskim i angielskim.

Wszyscy zainteresowani zasadami uczestnictwa w stażach zagranicznych mogą zapoznać się z publikacją przygotowaną z tej okazji: dostępnej pod adresem https://issuu.com/2katarzyna/docs/kazik_2019
oraz filmem: 

Szkoła czeka na wyniki konkursu na 2019 rok. Klasy technikum logistycznego i informatycznego wkrótce być może będą miały okazję uczestniczyć w projekcie "Staż w Niemczech dla logistyków i informatyków ze Śląska".

Galeria: "Staż w Niemczech - sukces na rynku pracy" - relacja z konferencji w ZSOT

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu