"Staż w Niemczech - sukces na rynku pracy" - relacja z konferencji w ZSOT

3 października odbyła się konferencja podsumowująca rezultaty projektu "Staż w Niemczech - sukces na rynku pracy" realizowanego z programu POWER "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego". Uczestnicy praktyk zawodowych w Schkeuditz promowali projekt przed uczniami, którzy dotychczas nie korzystali z możliwości wyjazdu na praktykę zagraniczną.

Podczas konferencji przedstawiona została prezentacja przygotowana przez młodzież oraz film, którego autorem jest Kacper Bartocha - uczestnik projektu uczęszczający do klasy 3TI. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas 3TM, 3TI i 4TAM, a całość poprowadzili Emilia Wysocka i Paweł Chrost z 3TI.

Najważniejszym punktem w programie spotkania było wręczenie dokumentów przez dyrektor ZSOT Joannę Walczak. W zawodowym portfolio każdego uczestnika znalazły się: certyfikaty, zaświadczenia i rekomendacje instytucji przyjmującej, świadectwo ukończenia kursu języka angielskiego zawodowego oraz Europass Mobilność. Certyfikaty i Europassy wydane zostały na drukach honorowanych przez wszystkie kraje Unii Europejskiej, w językach: polskim i angielskim.

Wszyscy zainteresowani zasadami uczestnictwa w stażach zagranicznych mogą zapoznać się z publikacją przygotowaną z tej okazji: dostępnej pod adresem https://issuu.com/2katarzyna/docs/kazik_2019
oraz filmem: 

Szkoła czeka na wyniki konkursu na 2019 rok. Klasy technikum logistycznego i informatycznego wkrótce być może będą miały okazję uczestniczyć w projekcie "Staż w Niemczech dla logistyków i informatyków ze Śląska".

tagi: ZSOT Lubliniec
2019-10-07 20:17:27 ZSOT - Partner Lubliniec Info

Galeria: "Staż w Niemczech - sukces na rynku pracy" - relacja z konferencji w ZSOT

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x