Otwarte spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Szanowni Państwo

Zaniepokojony informacjami z regionu, Rzecznik Praw Obywatelskich przyjeżdża do Lublińca, aby osobiście porozmawiać z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Będziemy zobowiązani, jeśli pomoże nam Państwo w propagowaniu tej informacji.

Otwarte spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem odbędzie się 15 października w godz. 17.00-19.00 w LUBITECE: ul. Sportowa 3. Na spotkaniu każdy uczestnik będzie mógł bezpośrednio opowiedzieć zarówno o trujących inwestycjach, jak i z problemach z odorem i innymi zagadnieniami środowiskowymi w mieście i okolicach.

Pod Wrześnią dzięki zgłoszeniu z takiego spotkania RPO doprowadził do zablokowania rozbudowy ferm kurzych. W Rybniku RPO dowiedział się o problemie smogu i przystąpił do sprawy obywatela, który skarży przed sądem państwo o zaniedbania w ochronie środowiska, w warszawskiej dzielnicy Radiowo doprowadził do tego, że wysypisko śmieci zostało uznane w sądzie za uciążliwe.

Porozmawiajmy o problemach Lublińca! Zastanówmy się na spotkaniu, co mieszkańcy miasta i okolic mogą wspólnie zrobić w swoich sprawach. Co z lekcji Lublińca wynika dla całego regionu, dla innych miejscowości, które mogą mieć podobne problemy. RPO powie jak może pomóc ze swojej strony.

W jaki sposób to, co dzieje się w Lublińcu, ma znaczenie dla wydarzeń regionalnych ale i ogólnokrajowych?

tagi:
2019-10-11 12:22:24 inf. pras.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x