727 zarzutów z opłat za rejestrację pojazdów dla urzędniczki

727 zarzutów z opłat za rejestrację pojazdów dla urzędniczki

15.10.2019 12:55
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Śledztwo, prowadzone przez policjantów z komendy w Lublińcu, pod nadzorem miejscowej prokuratury, zakończone zostało postawieniem 727 zarzutów urzędniczce Starostwa Powiatowego w Lublińcu. Kobiecie zarzuca się przywłaszczenie prawie 175 tys. zł pochodzących z opłat za rejestracje pojazdów. Grozi jej za to kara nawet do 10 lat więzienia.

Po trwającym prawie rok śledztwie, prowadzonym pod nadzorem prokuratory, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Lublińcu zakończyli sprawę nieuczciwej urzędniczki. 47-lenia kobieta w latach 2013-2018 dopuściła się szeregu przestępstw, polegających na przywłaszczaniu pieniędzy pochodzących z opłat wnoszonych z tytułu rejestracji pojazdów. Straty na szkodę Starostwa Powiatowego w Lublińcu oszacowane zostały na prawie 175 tys. zł.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie nieuczciwej urzędniczce zarzutu przywłaszczenia cudzej własności oraz 726 zarzutów nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej za to kara nawet do 10 lat więzienia.

Komentarze

misiek 2019-10-17, 09:22:27
Zgłoś
jak to mozliweo e ze przez 5 lat kradła i nikt tego nie widział co robil naczelnik starosta ?????????czy to są tylko teoretyczne funkcje w tym urzedzie

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu