Nowe narzędzie do komunikacji w dużej firmie - chatbot

Nowe narzędzie do komunikacji w dużej firmie - chatbot

17 października 2019, godz. 11:44
Udostępnij: Kopiuj link

Duże przedsiębiorstwa zatrudniające dziesiątki pracowników potrzebują rozwiązań, które pomogą w komunikacji pomiędzy pracownikami, a różnymi działami w firmie. Tradycyjne metody powoli przechodzą do lamusa - w życie wchodzą nowoczesne technologie. Jedną z nich jest chatbot - dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w ten system.

Kiedy chatbot pomoże?

Era smartfonów i nieograniczonego dostępu do internetu sprawiła, że w coraz to nowych dziedzinach wprowadzane są usprawnienia oszczędzające czas i pieniądze przedsiębiorstwa. Jedną z takich dziedzin jest komunikacja pomiędzy pracownikiem a pracodawcą na różnych płaszczyznach. Chatbot odpowiednio zaprogramowany będzie potrafił odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, korzystając z dostarczonej bazy danych. Taki bot do rozmowy przekazuje odpowiednie informacje pracownikowi na podstawie jego zapytania, które może dotyczyć spraw kadrowych takich jak ilość pozostałego urlopu do wykorzystania lub status wniosku urlopowego. Za jego pomocą pracownicy również sprawdzą ilość przepracowanych godzin czy też najbliższy przydział nowej odzieży. Dodatkowo może posłużyć jako sprawne narzędzie do przekazywania najważniejszych informacji o organizowanych przez firmę akcji czy też o bieżących sprawach w przedsiębiorstwie. Chatbot może również służyć do szkolenia nowych pracowników i przekazywania podstawowej wiedzy o stanowisku.

Jakie korzyści z tego płyną?

Dla każdego pracodawcy czas to pieniądz, a więc inwestycja w odciążanie poszczególnych działów z prac czysto mechanicznych, powtarzalnych - takich jak sprawdzanie urlopów, przyniesie realne korzyści w postaci skupieniu się pracowników na zadaniach biznesowych, a nie informacyjnych. Chatbot to także narzędzie do sprawnej rekrutacji - dobrze napisany skrypt odpowie na pytania kandydatów, przyjmie aplikację na stanowisko, przeprowadzi wstępną selekcję i wyśle dokumenty do rekrutera, który otrzyma gotowe rekomendacje. Dodatkowo lepiej poinformowani pracownicy bardziej wiążą się z firmą i czują, że są jej częścią - przez co ich efektywność wzrasta. Poprzez chatbota dotrzesz do wszystkich pracowników - bez potrzeby powtarzania każdemu z osobna newsów firmowych.

Komu zlecić stworzenie Chatbota?

Chatbot to wciąż nowa technologia, która z dnia na dzień się rozwija. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zlecenie takiego oprogramowania profesjonalnej firmie, która będzie potrafiła zaimplementować aktualizacje, biorąc pod uwagę zmiany w samym komunikatorze. Na szczególną uwagę zasługuje polska firma KODA Bots, która ma za sobą wiele niestandardowych wdrożeń w różnych branżach i sukcesów w tworzeniu chatbotów klasy enterprise.

Jeśli jeszcze nie masz takiego rozwiązania w swojej firmie - koniecznie zapoznaj się z dostępnymi ofertami i wybierz najbardziej odpowiadającą potrzebom Twojego przedsiębiorstwa. Koszty poniesione na implementację chatbota z pewnością zwrócą się, jednocześnie odciążając narażone na wiele zapytań działy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu