Apel policjantów i strażaków

Lublinieccy policjanci wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu przypominają o obowiązku umieszczania na posesji lub w jej obrębie numeru porządkowego, który musi być dobrze widoczny. Tabliczka z numerem na ścianie domu czy płocie posesji to rzecz niewielka, ale w skrajnych przypadkach może uratować życie.

To kolejny apel funkcjonariuszy służb codziennie ratujących nasze życie, zdrowie i mienie, gdyż problemem niewłaściwego lub niepełnego oznakowania budynków w znaczny sposób utrudnia niesienie pomocy w sytuacjach kryzysowych. Tym razem zagadnieniem niewlaściwego oznakowania posesjji na terenie Lublińca zajęli sie dzielnicowi: mł.asp. Wioleta Kozak - dzielnica VI, sież.szt. Maciej Praski dzielnica III oraz asp. szt. Dariusz Pinkowski - dzielnica V. W ramach aktualnie prowadzonych planów priorytetowych mundurowi kontrolują prawidłowość oznakowania budynków na terenie swoich dzielnic. W razie stwierdzonych nieprawidłowości dzielnicowi przeprowadzają rozmowy z mieszkańcami tłumacząc jak ważne jest prawidłowe oznakowanie budynków.
Często niestety zdarza się, że brak prawidłowego oznakowania budynków bardzo utrudnia czynności służbom ratującym nasze zdrowie i życie wydłużając czas dojazdu na miejsce Policji, Straży Pożarnej czy Pogotowia Ratunkowego.

Pamiętajmy!
Numer na ścianie domu czy płocie to rzecz niewielka, ale w skrajnych przypadkach może uratować nam życie.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2019-10-16 10:55:02 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x