Uroki Krakowa latem 2020

Uroki Krakowa latem 2020

01.07.2020 10:47
Czytanie treści strony dostępne

Został Ci niewykorzystany z zeszłego roku urlop? Chcesz wyrwać się na weekend i przeżyć niezapomnianą przygodę? Wiele słyszałeś o Krakowie, ale nigdy nie było okazji zatrzymać się na tu na dłużej? Tegoroczne wakacje to idealny moment na wybranie się do Grodu Kraka.

Kraków – miasto dla aktywnych

Zazwyczaj po usłyszeniu słowa Kraków, w naszej głowie pojawia się Zamek na Wawelu, Smok Wawelski czy Sukiennice, dalej przez myśl przechodzą nam obwarzanki i to właściwie tyle. Natomiast Miasto Królów ma w swojej ofercie wiele zarówno dla aktywnych, którzy chcieliby zobaczyć jak najwięcej wkładając w to dużo energii, jak i dla tych, którzy wolą zaszyć się w muzeum. Dla tych, którzy cenią sobie organizację, lokalne firmy turystyczne przygotowały gotowe pakiety wycieczkowe, ofertę możemy sprawdzić na stronie https://pl.krakowdirect.com/wycieczki-do-krakowa-pakiety-wakacyjne-2020/. To również dobra alternatywa dla komunikacji publicznej, przy zakupie wycieczki zorganizowanej nie będziemy musieli narażać się na przejazdy zatłoczonymi tramwajami, każdego dnia, gdy transport na miejsce zbiórki będzie potrzebny, zostaniemy odebrani spod naszego hotelu.

Rowerami przez Bulwary Wiślane

Najprzyjemniejsza z tras rowerowych prowadzi przez Bulwary Wiślane, którymi możemy dojechać aż do Tyńca. A co czeka nas w Tyńcu? Malowniczo położone na skale Opactwo Benedyktynów, którego zdjęcie możemy zobaczyć poniżej. Ta niewymagająca trasa prowadzi w większości przez Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy, dzięki czemu podczas przejażdżki możemy podziwiać przepiękne widoki. Na pewno zaciekawią nas takie punkty jak położony na wapiennym wzgórzu Zamek w Przegorzałach, który widoczny jest ze ścieżki rowerowej. Został on zaadaptowany na restaurację „U Ziyada”, która aktualnie jest remontowana, a jej otwarcie planowane jest na lato 2020r. Swoim pięknem uraczy nas również położony na zboczu Srebrnej Góry Klasztor Kamedułów, który z góry patrzy na nas trzema wieżyczkami. Taka rowerowa przejażdżka jest miłą odskocznią od zwiedzania muzeów, których Kraków ma wiele w swojej ofercie. Trasa spod Wawelu do Tyńca to zaledwie 14km, a ścieżka prowadzi przez tereny zielone, tuż nad Wisłą.

Ekstremalne wrażenia

Dla spragnionych większych wrażeń i niezapomnianych atrakcji, Kraków również przygotował wiele propozycji. Jedną z nich jest ścianka wspinaczkowa Strzelnica ulokowana na terenie wzgórza Sikornik, w dzielnicy Wola Justowska. Nie jest to jednak zwykła, kryta ścianka wspinaczkowa, to prawdziwe skały wapienne wyposażone w stałą asekurację, dzięki temu możemy wspiąć się kilkanaście metrów w górę wybierając jedną z 26 dostępnych tras. Lokalizacja w środku lasu tylko dodaje uroku, po wspinaczce możemy wybrać się na spacer wśród natury. Okolica obfituje w ciekawe miejsca, bo niedaleko znajdziemy Kopiec Kościuszki, który pozwoli nam spojrzeć na Kraków z góry. Kopiec o wysokości 35 metrów góruje 330 metrów nad poziomem morza, dzięki czemu po dostaniu się na szczyt możemy obejrzeć miasto z ciekawej perspektywy. Po przejażdżce bulwarami, rzut oka na Kraków z innej perspektywy będzie miłą odmianą i możliwością popatrzenia na wszystko z innej strony. To też chwilowy odpoczynek dla zmysłów przed kolejną propozycją, jaką jest skok na bungee. Na Alei Pokoju 16 stoi żuraw, który na pierwszy rzut oka nie wzbudza żadnych podejrzeń. Jeśli jednak dobrze się mu przyjrzymy, zobaczymy, że nie jest to kolejny plac budowy, a atrakcja dostarczająca wrażeń. W sezonie możemy zapewnić sobie dużą dawkę adrenaliny każdego dnia, w godzinach od 12 do 18. Wszyscy, którzy skoczyli mówią, że warto, większość jednak nie odważyłaby się skoczyć powtórnie. Jak to będzie z Tobą? Przekonaj się sam :)

Dzień pełen aktywności, stół pełen obfitości

Po dniu atrakcji wieczorem, zamiast osiąść na laurach, nasze kroki z pewnością chętnie skierujemy do dobrej restauracji, która zaspokoi nasz głód. Kraków daje nam ogrom gastronomicznych możliwości, zaryzykowałabym stwierdzenie, że nie znajdziemy tu złej restauracji. Jednym z moich ulubionych miejsc są Zielone Tarasy położone tuż obok przystanku Nowy Kleparz, na dachu pobliskiego budynku, pozwalają cieszyć się dobrym jedzeniem z pięknym widokiem na Kraków. Jest to też miejsce wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów, znajdziemy tu zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie czy wegańskie. Rozkoszując się smakiem naszego obiadu, możemy napawać się widokiem wieczornego Krakowa – pięknie oświetlonych uliczek i wyróżniającego się na tle miasta Wzgórza Zamkowego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu