Kosiarki elektryczne - ich wydajność i eksploatacja

Kosiarki elektryczne - ich wydajność i eksploatacja

23.10.2019 14:47
Czytanie treści strony dostępne

Przydomowy trawnik, jak i działkę za miastem łączy konieczność używania kosiarki. To dzięki niej możemy cieszyć się równym trawnikiem, a także dzięki oszczędności czasu - móc spędzać więcej czasu na własnym, zielonym terenie. Najwygodniejszym narzędziem do uzyskania tego celu będzie kosiarka elektryczna. Dlaczego to właśnie kosiarka elektryczna jest dobrym wyborem?

Dlaczego warto kupić kosiarkę elektryczną?

Głównym kryterium przy wyborze kosiarki powinna być nie tylko wygoda użytkowania, ale też łatwość wymieniania najbardziej eksploatowanych części i możliwość jej serwisowania. Z tych powodów, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup kosiarki elektrycznej. Jest stosunkowo cicha i niedroga w porównaniu do innych rodzajów kosiarek, nie wymaga wymiany oleju czy świecy zapłonowej. Części do kosiarek elektrycznych są łatwo dostępne, można je bez problemu kupić w sklepach internetowych.

Co ważne – nie wydziela spalin, więc nie szkodzi środowisku co czyni ją bardziej ekologiczną. Najpopularniejszym modelem są jednoręczne, które posiadają włącznik do kosiarki elektrycznej umieszczony z prawej strony, jednak coraz częściej wybierany jest model z włącznikiem umieszczonym w całej szerokości rączki – ponieważ ułatwia to uruchamianie kosiarki lewą ręką. To udogodnienie włącznika do kosiarki elektrycznej z pewnością docenią osoby leworęczne.

Jak wybrać kosiarkę elektryczną?

Wybór kosiarki elektrycznej należy dopasować do wielkości terenu. Kosiarki różnią się mocą silnika oraz szerokością koszenia. Im wyższe parametry silnika, tym większa będzie szerokość koszenia – zależne jest to od możliwości ścinania trawy. Dobrze jest porównać ceny i dostępność części do kosiarek spalinowych.

Rozrusznik, koło napędu paska czy włącznik do kosiarki elektrycznej powinny być łatwo dostępne i proste w montażu. Przy zakupie kosiarki elektrycznej należy zwrócić uwagę na to, czy ma możliwość koszenia trawy przy płotach, ogrodzeniach oraz w rogach trawników, uwarunkowane jest to jej budową. Jeśli teren do koszenia jest duży i podzielony na strefy, warto wybrać kosiarkę z regulacją wysokości koszenia trawy oraz napędem, który sprawia, że kosiarki nie trzeba pchać.

Eksploatacja kosiarki elektrycznej

Po pewnym czasie używania kosiarki elektrycznej, należy przyjrzeć się jej pod względem eksploatacji. Które części uległy zniszczeniu, a które należy wymienić? Na szczęście, większość części do kosiarek elektrycznych można wymienić samodzielnie.

Akcesoria te są dostępne w sklepach internetowych. Zużyte paski napędowe, pompki paliwa czy włączniki do kosiarek spalinowych można bez problemu wymienić w warunkach domowych. Pozwala to na zachowanie sprzętu w niezawodnym stanie, a jednocześnie nie obciąża budżetu tak, jak byłoby przy zakupie nowej kosiarki.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu