Pomysł na jednodniową wycieczkę jesienią

Pomysł na jednodniową wycieczkę jesienią

28.10.2019 8:30
Czytanie treści strony dostępne

Jesień to ostatnia szansa w roku, aby nacieszyć się kolorami natury i ostatnimi ciepłymi promieniami słonecznymi. Dlatego też nie czekaj i wykorzystaj każdy pogodny dzień na jednodniową wycieczkę w okolicach Wrocławia. Nie masz pomysłu gdzie pojechać? Poniżej znajdziesz sprawdzone miejsca, do których możesz się udać!

Szczyt Ślęża

Góra Ślęża ma najwyżej położony szczyt Masywu Ślęży, niech jednak Cię to nie przeraża - wycieczką na szczyt przeznaczona jest dla również dla rodzin z dziećmi. Łagodne podejście można nawet pokonać z wózkiem dziecięcym. Na samą górę prowadzi kilka ścieżek o różnym stopniu trudności, najłatwiejsza trasa zajmuje około 1,5 godziny w jedną stronę. Gdy już dotrzesz na górę czeka na Ciebie duża polana, na której możesz rozłożyć koc i urządzić sobie piknik. Znajdziesz tam również miejsce na rozpalenie ogniska - drewno dostarcza położone tuż obok schronisko.

Spacer w koronie drzew

Ta arcyciekawa atrakcja dla osób w każdym wieku, w tym również dla rodzin z dziećmi, położona jest około 1,5 godziny drogi od Wrocławia, tuż obok granicy Polsko - Czeskiej w Jańskich Łaźniach. Często mówi się o niej spacer w chmurach - Czechy bardzo dużo wysiłku włożyły, aby odzwierciedlić właśnie takie wrażenie na odwiedzających. Atrakcją jest ścieżka wybudowana tuż przy koronach drzew, wysoko nad ziemią. Z tej niecodziennej perspektywy będziesz miał okazję podziwiać las i przeczytać o ciekawostkach z nim związanych. Uwieńczeniem takiego spaceru jest wieża widokowa, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok. Ze szczytu wieży widokowej istnieje niepowtarzalna okazja zjechania na sam dół specjalną zjeżdżalnią - rurą.

Zamek Topacz

Jeśli nie planujesz długiej wycieczki i nie masz ochoty chodzić po lasach - to zamek Topacz będzie świetnym miejscem na taki wypad. Na miejscu będziecie mogli podziwiać ten odnowiony kompleks pałacowo - parkowy. Oprócz samego budynku udostępnione jest muzeum motoryzacji oraz rozległe tereny parkowe ze ścieżkami rowerowo - rolkowymi. Dla bardziej aktywnych przeznaczone są takie atrakcje jak strzelnica golfowa oraz kort tenisowy.

Kopalnia złota

Prawdziwa gratka dla rodzin z dziećmi - jak nazwa wskazuje, jest to atrakcja dzięki której, choć na chwilę możesz poczuć się jak poszukiwacz skarbów! W samej kopalni czeka na Ciebie wiele atrakcji - np. Podziemny spływ łodzią, prawdziwe poszukiwanie złotych kamieni oraz zwiedzanie z przewodnikiem wykopanych pod ziemią tuneli. Dodatkową atrakcją jest przygoda z fabułą - uczestnicy muszą wykonać określone zadania, aby ukończyć z sukcesem całą grę.

Każda z powyższych atrakcji ma swój niepowtarzalny klimat, a wybór zależeć będzie od Twoich indywidualnych preferencji. Nawet jeżeli nie zdecydujesz się na wypad za miasto - zawsze pozostają wycieczki rowerowe po parkach czy też po prostu spacery alejkami wśród drzew. Najważniejsze, aby wyjść na świeże powietrze i podnieść swój poziom endorfin ostatnimi ciepłymi promieniami słonecznymi tej jesieni.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu